Реставрувати перехід на “Урожаї” та вгамувати комунальників: подано нові петиції

14:25
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Реставрувати підземний перехід на “Урожаї”, створити на околиці міста меморіальний комплекс, зробити благоустрій дороги по вулиці 1905 та “знайти управу” на комунальників – саме такі чотири звернення з’явились сьогодні, 30 серпня, на сайті міських петицій.

Перше звернення стосується реставрації підземного переходу на ринку “Урожай”. Автор звернення, Олександр Мандро, вважає, що ця локація потребує термінового ремонту, оскільки перебуває “у жалюгідному стані, плитка, що відвалюється, штукатурка, що сиплеться людям на голову, зовнішні блоки кондиціонерів, які розташовані вздовж переходу постійно шумлять і дмуть на пішоходів”.

Також Олександр Мандро звертає увагу на, рекламні вивіски, що розміщені над головами людей “і людям високого зросту постійно доводиться їх оминати, щоб не вдаритися головою”. Окрім того, як зазначає автор петиції, недоліком підземного переходу є присутні запахи, джерелами яких є туалет та вулична їжа.

Станом на сьогодні петиція набрала 4 підписи із 350 необхідних.

Інша петиція, яку подав Ігор Радченко, стосується влаштування меморіального комплексу на околиці міста. Автор звернення пропонує перенести всі пам’ятники за загиблими в тій чи іншій війні або трагедії до єдиного комплексу.

“Місто все більше перетворюється на цвинтар і таке враження, що нам немає чим або ким пишатися. А меморіальний комплекс в тихій місцині, де можна прийти згадати загиблих і вшанувати їхню пам’ять вирішив би дилему багатьох місць, які незрозуміло для чого, для скорботи, чи для веселощів” – пише автор петиції.

У якості прикладу Ігор Радченко наводить центральний міський парк, “де відбуваються різні міські гуляння, де щодня тисячі людей всіляко розважаються, а за декілька метрів розташовані пам’ятники Воїнам-«афганцям», Жертвам сталінських репресій 1936—1941, 1944 років, Загиблим міліціонерам”.

Зазначимо, що минула подібна петиція (також від Ігоря Радченка) не набрала достатню кількість голосів. Vежі також вдалося почути з цього приводу думки. Детальніше про це читайте у матеріалі “Досі шануємо героїв імперії”? У Вінниці з’явилася петиція про демонтаж Меморіалу Слави: як реагують історики та урбаністи”

Станом на сьогодні петиція набрала 1 підпис із 350 необхідних.

Третя петиція стосується благоустрою вулиці 1905 року. Авторка звернення, Анелія Криворучко, просить місцеву владу влаштувати тут дорогу та каналізацію.

Жінка пише, що “на сьогоднішній день ні пішоходи, ні автомобілі, ні матусі з колясками не мають можливості нормально пересуватися даною вулицею. Під час дощу вулиця 1905 року перетворюється на бурхливу гірську річку, на яку зносить все, що знаходилося вище по вулиці Маяковського”.

За словами авторки петиції, потоки води вимили залишки грунтової покрівлі на дорозі та каміння, й відтак пішоходи з дитиною в колясці змушені нести коляску або дитину на руках. Також авторка петиції розповідає, що викликати таксі або замовити доставку майже неможливо, оскільки водії відмовляються їхати на цю вулицю по причині стану дорожнього покриття.

“Стабільно кілька разів на місяць прориває один і той самий колектор по вулиці Маяковського і, знову ж таки, вода мінімум добу тече беззупинно, перетворюючи вулицю 1905 року в багняне місиво” – пише авторка звернення.

Анелія Криворучко також ілюструє свою петицію. Станом на сьогодні петиція набрала 3 підписи із 350 необхідних.

Четверта за сьогодні петиція надійшла від Олександра Сіроша. Вінничанин обурений діями комунальників, які без попередження зрізають дерева та при цьому мають низьку культуру спілкування із мешканцями міста.

“Останнім часом муніципальні служби занадто взялись за вирізання дерев. Цей процес проходить неконтрольовано, без попереджень та виконується некваліфікованим персоналом! – пише Олександр Сірош.

У якості прикладу він наводить випадок, що стався у період з 28 по 29 серпня: “вирізають дерева у дворі будинку по вул. Стрілецька 101. Що ми бачимо і чуємо: купка чоловіків з бензопилами наліво та направо без розбору ріжуть все,що попадеться. Поруч граються діти – служба не тільки не звертає на це увагу, а ще й починає матюкатися та лаятися на весь двір, що аж чутно цю лайку у квартирах! Де набрали таких робітників?” – питає автор звернення. Зазначимо, що подібна поведінка працівників “Зеленбуду” днями потрапила і в об’єктив Vежі.

Олександр Сірош також наголосив, що окрім тих дерев, що справді мають бути зрізані, комунальники знищують ті, що у нормальному стані.

“Чому не попереджують жителів будинків про наміри по вирізанню? Більшість людей проти!!! Я живу у цьому дворі, у нас було затишно та був приємний затінок від дерев(а це дуже рятувало у спеку), деякі дерева власноруч були посаджені моїми родичами..тепер їх зрізали! … Розумію – деякі дерева необхідно чистити, доглядати, сухі- вирізати – так! Але те що я бачу не тільки у своєму дворі- це просто жах!
Прошу зверніть увагу! Попереджуйте громаду, обговорюйте наміри та робіть щось з працівниками, що ганьблять місто та його служби!!” – написав вінничанин.

Станом на сьогодні петиція набрала 5 підписів із 350 необхідних. Підтримати усі звернення можна ще протягом 14 днів – до 12 вересня.

Нагадаємо також, що сьогодні надійшла відповідь на петицію, що була зареєстрована у червні. Йдеться про звернення вінничанина Олександра Яновського, який просив місцеву владу відреставрувати фасад будівлі Вінницької міської ради. Також вчора міський голова Вінниці Сергій Моргунов висловився за влаштування конкурсу на створення проекту реконструкції.

Читайте також: Визначено підприємство, яке розробить проект і кошторис реконструкції фасаду Вінницької міськради

Мер Вінниці хоче, аби проект реконструкції фасаду будівлі міськради створили на конкурсі

Фото Vежа, 20 хвилин, Google Maps