Мер Вінниці хоче, аби проект реконструкції фасаду будівлі міськради створили на конкурсі

15:21
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Міський голова Вінниці розділяє думку вінничан щодо необхідності реконструкції фасаду будівлі Вінницької міської ради. 

Як повідомив сьогодні, 29 серпня, під час виїзної наради, міський голова Сергій Моргунов, оновлення фасаду є доречним, оскільки цього хочуть вінничани. Зокрема очільник міста сказав, що знає про відповідну петицію, яку підписала навіть більша кількість вінничан, аніж потрібно для того, щоб це питання було винесене на розгляд влади – 372 голоси.

Міський голова розповів, що здійснювалися дослідження, які доводять, що сама будівля перебуває у нормальному стані й відтак ремонту потребує тільки фасад споруди. Водночас Сергій Моргунов зауважив, що для того, щоб говорити про ті чи інші варіанти реконструкції, потрібно влаштувати конкурс, на який мешканці Вінниці та інших міст зможуть вносити на розгляд свої пропозиції.

– Це достатньо складне питання, бо ні в кого немає сумніву, що будівля потребує реновації, ремонту однозначно, оскільки була побудована 1972-1974 роках. І тому відповідний ремонт з точки зору несучої конструкції потрібно робити. Ми робили експертне дослідження: самі конструкції в нормальному стані, будівля ще може далі працювати. Але зовнішній вигляд, звичайно, не дає плюсів іміджу міста й туристичній привабливості.

Водночас міський голова прокоментував фінансову сторону питання.

– Це не дорогий проект. Ми вносили певні пропозиції, але важливо в цьому випадку обрати таку модель, щоб якість, зовнішній вигляд і ціна були адекватні. Можна зробити, умовно кажучи, фасад зі скла (одна з пропозицій вінничан – авт.), але вартість може бути більшою, ніж Київський міст. Тому треба на умовах конкурсу заслухати різні пропозиції, в тому числі вінничан, – сказав Моргунов.

Нагадаємо, що у 2011 році архітектором Олександром Асадовим був запропонований проект “Жива будівля” спеціально для Вінницької міської ради

Сергій Моргунов у якості прикладу навів обговорення проекту реконструкції проспекту Коцюбинського, коли  за право розробити концепцію реконструкції змагалися 16 команд архітекторів з усієї країни, і в результаті перемогу здобули чотири команди – з Києва, Франківська та Львова, а також вінницька команда – які й розробили чотири концепції реконструкції “милі”. Та передував цьому саме конкурсний відбір. Також було встановлено зв’язок із громадськістю через обговорення та виставки.

Читайте також: Вінницька миля: на залізничному вокзалі відкрили виставку про майбутнє перетворення проспекту Коцюбинського. ФОТО

У якості іншого прикладу міський голова навів конкурс проектів щодо реконструкції площі Василя Стуса, що біля адмінбудівлі “Книжка”, результати якого будуть презентовані у вересні.

– Думаю, ми влаштуємо відповідний конкурс, бо я бачив цю петицію, я знаю, що вона була досить швидко підписана, і я розумію, що є певна потреба, – сказав міський голова. – Але є питання якості, зовнішнього вигляду, термінів виконання, що є досить важливими чинниками, які ми маємо враховувати. Вважаю, що саме через конкурсну процедуру ми зможемо знайти оптимальний варіант й тоді вже будемо приймати рішення щодо реконструкції цієї будівлі.

Нагадаємо також, що на початку серпня було зареєстровано петицію від мешканця Вінниці, Олександра Яновського. У своєму зверненні автор зазначив, що фасад будівлі ВМР потребує ремонту, оскільки споруда є сірим “дещо”. Відповідь на петицію має надійти до 2 вересня. Звернення підписали 372 особи (потрібно було 350 голосів).

Читайте також: Реставрація фасаду міської ради та відеоспостереження на “Вишеньці”: вінничанин подав одразу дві петиції

Тож вірогідно, що рішення про влаштування конкурсу депутати можуть прийняти на найближчому засіданні виконавчого комітету.