Рекорди областей 2020: на Вінниччині зібрали найбільший урожай картоплі та цукрового буряку

17:58
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

У 2020 році на Вінниччині зібрали найбільший в Україні урожай картоплі та цукрового буряку.

Про це повідомили на аналітичному порталі “Слово і діло”, де дослідили, які рекорди встановила кожна область України у 2020 році: де дисципліновано виплачують зарплату; де найшвидше тестують на коронавірус; у якому регіоні збудували найбільше доріг тощо.

Зокрема у повідомленні йдеться, що якщо у минулі роки Вінницька область очолювала рейтинг регіонів, де найлегше вести бізнес, а також була попереду за кількістю підписаних декларацій із сімейним лікарем, то у 2020 році найбільш разючі досягнення зафіксували в агросфері. Адже саме на Вінниччині зібрали найбільший урожай картоплі (1,9 мільйона тонн) і цукрового буряку (1,7 мільйона тонн).

– Це теж немало, адже ця галузь найбільш динамічно розвивається в Україні попри економічну кризу та кризу через коронавірус, зазначають в “СіД”.

Крім цього Вінницька, Київська та Львівська області стали лідерами в Україні за відсотком мешканців, які уже уклали декларації із сімейними лікарями.

Зображення максимального розміру (відкриється в новому вікні)

Рекорди сусідніх з Вінницькою областей

Повідомляється, що у Житомирській області 2020 року зібрали найбільший урожай вівса (97,9 тис. т) та гречки (18,3 тис. т). Також Житомирщина стала лідером у секторальному рейтингу євроінтеграції “Євромапа України-2” у сфері “Екологічна та енергетична політика”, набравши 32 бали з 49 можливих.

Київська область може похвалитися найбільшою кількістю новостворених місць у дитсадках. За рік до садочків там змогли піти 2 тис. 745 малюків (у Києві – 2 тис. 240). Для порівняння у Львівській області – 884; у Донецькій – 802; у Харківській – 784; в Одеській області – 705 дітей. Також на Київщині практично 9 із 10 мешканців уже мають декларації із сімейними лікарям – такий документ підписали 88,9% усіх мешканців області.

Кіровоградська область створила найбільшу кількість опорних шкіл – 80 навчальних закладів. Також область відзначилася найменшою кількістю зафіксованих випадків захворювання на COVID-19 – 8 234 особи (станом на 29 грудня 2020 року) та найменшою кількістю летальних випадків від COVID-19 (244 особи).

А в Одеській області створили найбільше об’єднаних територіальних громад – 91 ОТГ. Також у регіоні протягом року компенсували найбільше кредитів у рамках програми “Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів у 2020 році”. Загалом позик компенсували на 91,6 млн грн. Також область надала найбільші обсяги експортних послуг (на 197,2 млн грн).

Хмельницька область встановила рекорд із найбільших посівних площ під сою (131,5 тис. га) та квасолю (6,4 тис. га).

У Чернівецькій області найпунктуальніше платять зарплату. Як зазначається, станом на 29 грудня 2020 року заборгованість становила 3,9 млн грн., що є найнижчим показником по країні.

А Черкаська область стала першою серед інших регіонів, де розробили ландшафтне планування територій для їхнього відновлення. Йдеться про розрахунок балансу між економічним впливом людини на довкілля та його збереженням. Зокрема зазначається, що у пілотному проєкті врахували проблему деградації ґрунтів, яка характерна для всієї території України.

Детальніше про те, чим найбільше відзначилися решта областей України у 2020 році, читайте за ЦИМ посиланням.

Графіка – “Слово і діло”
Ілюстративне фото – livingnongmo.org

Читайте також: Найбільше картоплі та медичних декларацій: рекорди Вінницької області 2019

Читайте також: ОДА: Вінниччина зберігає перше місце в Україні за обсягами продукції

Читайте також: На Вінниччині зібрали найбільший за останні 10 років урожай гречки

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.