На Вінниччині зібрали найбільший за останні 10 років урожай гречки

16:36
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

На Вінниччині зібрали найбільший за останні 10 років урожай гречки майже 14,3 тисячі тонн.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив Сергій Борзов, голова Вінницької ОДА. Він зазначив, що це не найбільша кількість серед областей України (перше місце Житомирська область), але найвища серед усіх урожайність. Таку кількість зерна зібрали з відносно невеликої площі – 6,7 тисячі гектарів.

Найвища урожайність гречки на Вінниччині: на круг намолотили по 21,3 центнера, загалом зібрали майже 14,3 тисячі тонн зерна. Такої високої врожайності, як нинішньої осені, не було, принаймні, протягом останніх десяти років. Для порівняння: у 2010-му намолот з гектара становив 16,9 центнера, у 2015-му дев’ять, торік 16 центнерів, – зазначив Сергій Борзов.

Водночас, з його слів, річна потреба Вінниччини у гречаних крупах приблизно 6000 тонн. 

Повідомляється, що загалом валовий збір гречки в Україні, за оперативними даними Мінекономіки, цьогоріч перевищив 100 тисяч тонн.

Для порівняння:

Найбільше зерна гречки нинішнього року виростили на Житомирщині 17,32 тис. тонн. Середня урожайність 11,7 ц/га. Область залишалася лідером і за загальною площею посівів цієї круп’яної культури 14,8 тис. га.

Другу позицію за обсягом валового збору посідає Сумщина: з 7,9 тис. га намолотили 14,38 тис. тонн, пересічно з гектара — 18,2 ц.

Найщедріше вродила гречка по 21,3 ц/га на Вінниччині, де з 6,7 тис. га отримали 14,27 тис. тонн зерна для виробництва дієтичної каші (джерело – голова Вінницької ОДА).

– До речі, під посіви гречки щороку відводять ділянки, що суттєво відрізняються між собою. Наприклад, у 2016-му насіння поклали в ґрунт майже на 15 тисяч гектарів, а вже у 2018-му посіяли на 8000 гектарів. У наступному – клин під цією круп’яною культурою скоротили до мінімуму – гречку вирощували на менш як 5000 гектарів, – повідомив Сергій Борзов.

Графіка – facebook.com/borzov.s.s
Ілюстративне фото – ostrnum.com

Читайте також: Гречка “в законі”: поліція закрила провадження за фактом можливого підкупу виборців ОПЗЖ

Читайте також: ОДА: Вінниччина зберігає перше місце в Україні за обсягами продукції

Читайте також: 300 тонн на день: на Вінниччині відкрили завод з переробки кукурудзи “Dacsa Bunge”. ФОТОРЕПОРТАЖ

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.