Реконструкція Замостянської на фінішній прямій: чи встигнуть завершити роботи до Дня міста? ФОТОРЕПОРТАЖ

16:07
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Реконструкція Замостянської вийшла на фінішну пряму: вже зроблені більшість пішохідних переходів, постелена значна частина нового асфальтного покриття, встановлені світлофори та вже висаджуються дерева. Завершити основні роботи керівництво міста обіцяло до Дня міста, який святкуватимуть 14 вересня, тож ми вирушили запитати в звичайних робітників, як тривають роботи.

По приїзду ми помітили, що наразі роботи по вулиці здійснюються за декількома основними напрямками: асфальтування, облаштування пішохідних переходів та тротуарів, підключення освітлення вулиці та світлофорів, а також висадження дерев. В кожному з напрямків робочі та їх керівництво запевняли, що до Дня міста реконструкцію таки завершать.

      

Зокрема, виконроб Петро Вільчинський, з яким журналісти Vежі спілкувались і під час минулого візиту на реконструкцію, цього разу був налаштований більш оптимістично. Так, якщо минулого разу він сумнівався в якості робіт через пришвидшення темпу, то цього разу таких сумнівів у нього не було.

Роботи ведуться швидко, якісно й по плану. По всіх напрямках. Зараз місцевим мешканцям може, трохи важко з трамваями, однак вже з 14 вересня буде доступна одна додаткова трамвайна зупинка біля стадіону (на перехресті Замостянської та вулиці Янгеля – авт.), тож стане зручніше – розповів Петро Вільчинський.

Петро Вільчинський

      

Також внаслідок реконструкції зникло резервне трамвайне кільце на перехресті Замостянської та Стрілецької. На запитання журналістів Vежі, чи не викличе це в майбутньому труднощів з трафіком, у Вінницькій транспортній компанії повідомили, що “на цій лінії є кільце біля СК “Нокаут”, яким трамваї зможуть скористатися в разі проблем в районі залізничного вокзалу.

Водночас, вінничани найближчим часом не зможуть побачити “Варшавського замку” чи іншої атракції на перехресті Замостянської та Стрілецької. Фундамент під жодну локацію поки не спорудили, а Володимир Ніценко, директор Департаменту комунального господарства та благоустрою міськради розповів, що поки вирішують питання, що ж на тому місці буде взагалі.

       

На Замостянській ми зустріли також і Тетяну Прибиш, заступницю директора з агротехнічних питань МКП «Вінницязеленбуд», яка розповіла, що на Замостянській висадять 251 дерево. І хоча під час нашого сьогоднішнього візиту ми бачили біля готових лунок лише акації (як виявилося, то були робінії псевдоакації), пані Тетяна запевнила, що будуть й інші види дерев.

Тетяна Прибиш

      

Планується висадити п’ять видів кленів – червоний (два підвиди), сріблястий, гостролистий  та навіть цукровий – загалом 162 дерева. З останнього, цукрового виду, можна робити солодкий кленовий сироп, однак представниця “Зеленбуду” наразі заперечує такі перспективи в нашому місті (таких дерев, до речі, висадять 22). Крім цього, висадять також шість болотяних дубів та 83 вже згаданих псевдоакацій.

Центральна алея на Замостянській буде оснащена автоматичним поливом. Натомість, на бокових алеях до коріння дерев буде проведена спеціальна трубка для кращого вбирання корінням води. Серед новацій також буде гідрогель – спеціальні водозатримуючі кульки, біля коріння – поділилась Тетяна Прибиш.

Мешканці цього району теперішніми результатами реконструкції задоволені. Зокрема, вінничанка Світлана Миколаївна каже, що в перспективі на вулиці має бути досить добре. Хоча й зараз внаслідок робіт є певний дискомфорт.

Світлана Миколаївна

        

Натомість вінничанин Олександр особливо йому подобається швидкість робіт, що виконуються:

Темпами робіт повністю задоволений – в Києві аналогічна реконструкція тривала понад два роки. Серед побажань до робіт на Замостянській, то можна було б додати хіба паркани на центральній алеї – задля більшої безпеки – розповів Олександр.

      

Вартість реконструкції другої черги становить 89 мільйонів гривень, з яких 45 мільйонів – це фінансування з державного бюджету. Нагадаємо, що реконструкцію першої частини вулиці Замостянської розпочали у квітні 2018 року, а більшу частину робіт завершили у листопаді. Тоді на роботи виділили 74,7 мільйонів.

Фото Марини Сербінович

Читайте також: “Ще би місяців зо два”: робітники розповіли, як триває реконструкція Замостянської. ФОТОРЕПОРТАЖ

                                                                                                                     

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.