Реклама на Соборній: у Вінниці пропонують влаштувати освітню конференцію для власників бізнесу

17:38
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Влаштувати освітню конференцію для власників бізнесу, які мають вивіски на фасадах будинків по вулиці Соборній – таку ініціативу Вінницькій міській раді запропонувала вінничанка Ксенія Хоменко у своїй петиції.

«Мені, як жителю міста Вінниця, та моєму оточенню, теж із числа вінничан, неприємно спостерігати ситуацію щодо рекламних вивісок на центральній вулиці міста. Сторічні фасади історичних будівель прикрашені величезними шматками яскравого пластику кольорової гами знаної в народі, як «вирвиоко». Ще гірше ситуація із вивісками, зробленими із дешевого синтетичного матеріалу, який часто використовують як матеріал для виготовлення одноразових рекламних банерів» – вважає Ксенія Хоменко.

Вимоги до вивісок викладені у Положенні. Серед яких і те, що розміри вивісок повинні бути масштабними до архітектурного вирішення фасаду будинку та його елементів. Крім того, у документі визначено механізм, підстави, строки та порядок встановлення та демонтажу вивісок.

Вінничанка пояснює, що гості з інших міст часто не вірять, що вулиця Соборна – є центральною і висловлюються про цю локацію доволі саркастично.

«Мені також відомо, що існує декілька рішень Вінницької міської ради, якими регламентовано цивілізоване ставлення представників бізнесу до фасадів будинків, де вони розміщують свої представництва. Це рішення від 18.06.2015 №1369 “Про затвердження Положення про встановлення вивісок у м. Вінниця” та доповнення до нього, датовані пізніше. Невідомо, чому положення, викладені у рішенні міської ради не виконуються, але є думка, що все це через низьку обізнаність власників бізнесу на Соборній про те, як саме має виглядати вивіска на головній вулиці Вінниці» – пише авторка петиції.

Читайте також: “Рекламна революція” відкладається: наводити лад з вивісками у Вінниці лише “збираються”

Натомість вінничанка пропонує створити комісію, яка організує конференцію на тему «Реклама на Соборній» – для власників бізнесу, які мають вивіски на фасадах будівель на зазначеній вулиці.

Ксенія Хоменко вважає, що конференція має складатися із двох частин: знайомство власників бізнесу із історією вулиці Соборна та знайомство їх же із положеннями про встановлення вивісок у місті Вінниці.

У той же час, у якості лекторів вінничанка пропонує залучити представників комунального підприємства «Центр історії Вінниці» та Департаменту архітектури, містобудування та кадастру Вінницької міської ради.

Важливим Ксенія Хоменко вважає правильне обрання місця для влаштування конференції: це має бути простора зала, яка вміщуватиме не тільки безпосередніх власників бізнесу та зазначених лекторів, а й громадських активістів, журналістів місцевих ЗМІ та запрошених гостей, акредитованих організаторами.

Окрім того, Ксенія Хоменко вважає, що потрібно зробити відео-опитування бізнесменів, у якому вони пояснять, чому в них саме такі вивіски і чи відповідають вони місцевим положенням.

«Це допоможе жителям та гостям міста зрозуміти, що ситуація із рекламним хаосом у більшій мірі залежить від власників бізнесу, а міська рада робить усе, щоб цей хаос прибрати. Реалізація моєї петиції вигідна усім сторонам. Власники бізнесу дізнаються більше про вулицю Соборну, її історичне минуле, можливо, це додасть поваги у відношенні до фасадів будинків. Вінницька міська рада покращить план реалізації естетичного оформлення центральної вулиці міста. Населення побачить в обличчя людей, які безпосередньо відповідають за той рівень несмаку, який ми зараз спостерігаємо, гуляючи Соборною. Туристи міста оцінять естетичні покращення та не будуть порівнювати центральну вулицю з базаром» – пише вінничанка.

Петиція була подана сьогодні, відтак поки набрала 1 підпис зі 350 необхідних. У вінничан є ще 14 днів, щоб її підтримати.

Читайте також: Аморальна та протизаконна: результати моніторингу реклами на Вінниччині

Що можуть зробити з ринками на Замості під час реконструкції проспекту Коцюбинського