Редактор “Вежі” дасть прес-конференцію про атаки угруповання Шарія та розповість про їхню структуру

20:40
Автор: Vежа
Become a Patron!

6 вересня о 14:30 у Вінницькому прес-клубі (вул. Соборна, 67, мала зала) відбудеться прес-конференція на тему: “Угрупування Шарія у Вінниці та Україні: історія атак, методи тиску та способи нейтралізації”

Під час конференції шеф-редактор Vежі Андрій Качор розповість хронологію та особливості атак прихильників партії Шарія на нього, його редакцію та родину, а також продемонструє модель поведінки такого угрупування та його структуру. Окрім того під час прес-конференції Качор оприлюднить свою точку зору про те, чому один з топових проросійських пропагандистів приділяє настільки значну увагу редактору локального видання та як, на його думку, варто відбивати подібні атаки та протидіяти інформаційно-диверсійній діяльності осередків проросійської структури в Україні.

Окремо Качор розповість про хід та особливості розслідування кримінальних проваджень за фактом погроз і нападів, відомі на даний момент.

Також в прес-конференції візьме участь керівник Подільського центру з прав людини Михайло Бардин, який дасть свою оцінку ситуації, які відбувається у Вінниці в контексті погроз та атак на журналіста з боку прихильників партії Шарія.

Нагадаємо, що тиск з боку угрупування Шарія на Андрія Качора, його родину та редакцію Vежі тривають з початку липня цього року. Протягом цього часу редактор отримав понад дві сотні погроз фізичною розправою, а також переслідування з боку прихильників Шарія і в офлайні. За даними фактами поліцією відкрито вже три кримінальних провадження за різними статтями: ст. 345-1 (погрози журналісту), ст. 182 (порушення недоторканості приватного життя) та ч.1 ст. 125 (нанесення легких тілесних ушкоджень). З моменту подачі заяв поліція не вживала активних спроб розслідувати дані факти, аж до 31 серпня, коли на Андрія Качора відбувся напад. 

Протягом цього часу на yоutube-каналі Шарія вийшло вже вісім наклепницьких відеороликів про Андрія Качора, які сумарно були переглянуті близько чотирьох мільйонів разів. Останнє з яких було опубліковане 4 вересня. Головна мета даних відео – поширення фейків з метою спровокувати агресію своїх прихильників стосовно об’єкта “атаки”.