З нагоди Великодня Центр історії Вінниці пропонує вінничанам долучитися до “писанкарства 110-річної давнини, перенесеного на папір”. Для цього оприлюднено відповідні розмальовки, які можна безкоштовно завантажити.
Як повідомляє Центр історії Вінниці на своїй фейсбук-сторінці, за допомогою розроблених розмальовок, можна відтворити більше десятка візерунків врятованих старовинних писанок із замальовок Ґелени Ґрохольської з Вінниці.
Зазначимо, раніше Центр Історії Вінниці поділився історією порятунку подільських узорів на писанках. Їхні зразки збереглися завдяки Ґелені Ґрохольській, яка відмалювала 183 писанки та підписала назви кожного з узорів.
ЦіВ зазначає, що інформація викликала надзвичайний інтерес.
“Тому наша команда пропонує відтворити на папері більше десятка візерунків (нижче за посиланням) врятованих старовинних писанок із замальовок пані Ґелени. Їх можна розфарбувати чим завгодно і подарувати як листівку до свят! А ще пропонуємо викладати ваші світлини в мережу, відзначати нашу сторінку і надихати один одного, проводячи час творчо!” – пише Центр історії Вінниці.
У “Центрі історії Вінниці” розповідають, що колористика писанок Поділля досить стримана та водночас яскрава. На них зазвичай присутні від трьох до п’яти кольорів, а основний фон – найчастіше чорний.
“Досі невідомо, завдяки якому фарбнику добували такий колір. Сучасні майстрині багато експериментують з різними природними потравами, та таємниця кольору наших писанок ще досі нерозгадана. Кольори та композиція на подільських писанках нагадують місцеві барвисті контрастні килими”.
Зазначено, що особливістю Східного Поділля є також грубість ліній основного малюнка, порівняно з писанками інших регіонів (найтонші лінії малюнка – на Гуцульщині та Покутті). “Існування нерівностей та похибок, які урізноманітнюють композицію, роблять її «живою» та вишуканою. І в цьому її архаїка і справжність” – пише Центр історії Вінниці.
Тож всі охочі долучитись до писанкарства 110-річної давнини, можуть завантажити файли з розмальовками ТУТ.
За таку нагоду Центр історії Вінниці дякує дизайнерці Олесі Приходько.
Нагадаємо також, у Вінниці створили проєкт #вінницький_антистрес – про “найсмачніші” місця нашого міста. Це серія із п’яти розмальовок, на яких зображені визначні пам’ятки Вінниці.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.