Психоделічний OPERAFEST: на фестивалі в Тульчині обіцяють 40-метрову флюроарт-інсталяцію

10:10
Автор: Валерія Жовтун
Become a Patron!

4-5 червня Тульчин прийматиме перший в Україні Міжнародний оперний open-air фестиваль. Вражати гостей  OPERAFEST TULCHYN також будуть психоделічною 40-метровою інсталяцією та кавовими оперними напоями.

Палац Потоцьких відчує бувалу славу світських прийомів на сучасний лад: у програмі фестивалю не лише виконання опери, а й цікаві тематичні мистецькі проекти. Серед них – презентація сучасного напрямку мистецтва флюроарту. Команда художників з усієї країни під творчим керівництвом львівської художниці Олени Шептицької нині працюють над проектом «Opera Light».

  • Флюроарт – це напрямок мистецтва, який виник десь 50 років тому, – каже Олена Шептицька. – Це чисто сучасне мистецтво для якого використовують лише сучасні матеріали, синтетичні, штучні, акрилові барвники, нитки, тканини, які світяться під ультрафіолетом. Це створює відповідну атмосферу казки і чогось невідомого, фантазійного. Якщо коротко, то це психоделічна графіка флюроарт, що світиться в темряві.

За словами творчої кураторки мистецької частини проекту «Opera Light» Олени Шептицької, відвідувачі побачать 40-метрову геометричну конструкцію-інсталяцію. Це буде поєднання графіки і живопису, що світитиметься в темряві.

  • Особливість ще й в тому, що це мистецтво одноразове, унікальне. Кожен раз, у кожному приміщенні воно виглядає інакше, тому що монтується, виходячи з умов цього приміщення. Тобто воно тут тільки раз і ніколи більше ніде не повториться. В інсталяції буде дуже багато образів. Так як це опера, то це тематика  – душі, привиди опери. Конструкції максимально передаватимуть занурення у фантазії, потойбіччя. Але позитивне потойбіччя, без негативу – полотна будуть кольорові, яскраві. Концепція в тому, що в темряві насправді – світло душі.

Одразу після завершення фестивалю конструкцію демонтують.

За словами прес-секретарки фестивалю  OPERAFEST TULCHYN Валентини Кирильчук, проблем з доїздом  на фестиваль не буде – автобусів вистачить на всіх охочих. Реєстрація на чартерні автобусні 150-гривневі тури “Вінниця-Тульчин” -“Тульчин-Вінниця” триває до 2 червня. Партер, до речі,  вміщуватиме 1000 глядачів і на місця в ньому квитки не продаються. Фестиваль – безкоштовний. Діє правило – хто перший зайняв, того і місце.

  • З нового у нас ще партнер кав’ярня «Чорна кішка – білий кіт» розробить спеціальні оперно-кавові напої, коктейлі. Насправді серед відомих композиторів було багато кулінарів, – розповіла про новинки фестивалю Валентина Кирильчук.

Детальніше про новостворені напої розповів власник кав’ярні «Чорна кішка – білий кіт» Валерій Сиверчук:

  • Ми розробили два нових кавових напої “Привид опери” та  “Кармен”. В їх основі еспресо зі 100% арабіки свіжого обсмаження. Для “привида” воно збивається з вершками та натуральним сиропом, який ми варимо власними руками з лаванди. Зверху напій прикрашається натуральними збитими вершками та шоколадним сиропом.  Для “Кармен” використовуємо апельсиновий фреш та вишневий сік прямого віджиму. Соки змішуються в пітчері та спінюються стімером. Після цього зверху дуже обережно викладаються два еспресо: виходить яскраво-червоний нижній шар та чорно-кавовий верхній, що не перемішуються. Дуже схоже на традиційне вбрання іспанських дівчат.

Фото робіт учасників проекту «Opera Light» надані Оленою Шептицькою