Присвячений темам підтримки бійців та їхніх родин: яким був «Пироговський пікнік» у Вінниці

17:09
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

У Вінниці цієї суботи, 11 травня, на території музею-садиби Пирогова відбувся «Пироговський пікнік». Цьогоріч захід присвятили питанням підтримки ветеранів, поранених військових та їхніх родин. 

Як повідомляється на туристичному сайті міста Vinnytsia.city, подію відвідало понад півтори тисячі вінничан і гостей міста. Для них було організовано низку майстер-класів, активностей, лекцій та виставок лікарень та центрів реабілітації.

 

 

Вхід на територію був вільний, але гостей закликали робити благодійні внески. Таким чином зібрали 14 400 гривень – їх скерують на підтримку відновлення військових. Частину цих коштів організатори вирішили передати Івану Шостаку – ветерану, який на війні втратив зір, однак нині вивчає гончарну справу та мріє відкрити власний масажний кабінет (про чоловіка та виставку його виробів “Вежа” писала ТУТ).

Загалом головною темою «Пироговського пікніка» була реабілітація і відновлення через різні форми та практики. Зокрема, на лекторії відвідувачі могли послухати фахівців у галузях медицини, психології та фізіотерапії, а також спеціалістів у сферах роботи з ветеранами та пораненими військовими.

Окрім того, організували виставку протезів та ортезів, які виготовляють і встановлюють у Вінниці. Там можна було ознайомитися із послугами реабілітації та відновлення, які надають різні місцеві організації: реабілітаційний центр для поранених військових «Recovery», центр реабілітації лікарні ім. Ющенка, Veteran Hub, Ветеранський простір та багато інших.

 

Також вінницькі гідеси, Оксана Роздорожнюк та Тетяна Рибак, розповіли про співпрацю гідів з медичними закладами Вінниці та про екскурсії як спосіб психологічної реабілітації поранених військових.

Серед відвідувачів події було багато сімей з дітьми, а також ветеранів і військовослужбовців, які перебувають у Вінниці на протезуванні та реабілітації. Серед них – Віталій Симчишин з Харкова. Туристичний сайт міста цитує військового:

– Моя реабілітація триває вже шостий місяць, тому куди везуть, туди і йду: риболовля, екскурсії, басейн – що завгодно, аби не сидіти в палаті, бо стіни тиснуть. Я також стараюсь підтримувати інших, бо є багато людей, яким дуже тяжко. Наприклад, в мене немає руки, були перебиті ноги, але я живий, і мені є заради кого жити. Потрібно, щоб кожен так старався, щоб в кожного була підтримка.

На «пікніку» простір «Етночари» організував виставку гончарних виробів вже згаданого вище Івана Шостака. На лекторії чоловік разом з представницею реабілітаційного центру «Поділля» Юлією Бабаєвою розповів про те, як опановував орієнтування в просторі, щоб бути незалежним.

Юлія Бабаєва розповіла:

– Ідеальна модель – це ще в госпіталі допомогти людині зрозуміти, як рухатись далі. Спершу забрати на комплексну реабілітацію на кілька місяців, попрацювати з родиною, а в результаті – допомогли визначитися з майбутньою професією, яку можна опанувати. Насправді кожен з нас є частиною реабілітаційної програми для людей, які втратили зір. Тому що від нашої з вами реакції (коли ми зустрічаємося з незрячим в місті, коли ми пояснюємо, як кудись пройти, як ми допомагаємо, як ми комунікуємо) залежить те, як почуватимуться люди.

Директор департаменту маркетингу міста і туризму Вінницької міської ради Олександр Вешелені, підсумовуючи захід, зазначив:

– Спадщина Пирогова – це той досвід, який він заклав ще у ХІХ столітті, щоб рятувати військових. І те, про що ми розповідали на цьогорічному “Пироговському пікніку” – це безпосередньо про відновлення, психологічну і фізичну реабілітацію. Ми маємо підтримувати людей, які повертаються з фронту, їхні родини і тих, хто чекає. Це надважливе завдання для нашого тилового регіону. Для цього в першу чергу треба морально зміцнюватися і наповнюватися світлими сенсами один від одного, тож пікнік став якраз простором для такого єднання і зміцнення.

Зокрема на «пікніку» були майстер-класи з домедичної допомоги від українського Червоного Хреста, різноманітні екологічні ігри, творчі майстер-класи від платформи подарунків «BYVI» та кулінарні майстер-класи. Також можна було взяти участь в активностях від української скаутської організації «Пласт», а в яблуневому саду художник Олександр Никитюк влаштував арттерапію з абстрактним живописом.

На території розгорнули зону відпочинку та фудкорт, де, серед іншого, можна було скуштувати фірмовий торт «Вінниця».

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.