Протидія дискримінації за ознакою статі: в Україні набули чинності зміни до Закону “Про рекламу”

11:06
Автор: Ольга Каплун
Become a Patron!

8 січня 2022 року набув чинності Закон “Про внесення змін до Закону України “Про рекламу” щодо протидії дискримінації за ознакою статі”. Таким чином документом визначено поняття “дискримінаційна реклама”, а також посилено відповідальність за порушення законодавства про рекламу.

Про це повідомило Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області.

Відтепер згідно з Законом, дискримінаційна реклама – реклама, що вміщує чи використовує твердження та/або зображення, які є дискримінаційними за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, віку, інвалідності, етнічного та соціального походження, громадянства, сімейного та майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками щодо особи та/або групи осіб.

Дискримінаційна реклама за ознакою статі – реклама, що містить твердження та/або зображення щодо інтелектуальної, фізичної, соціальної чи іншої переваги однієї статі над іншою:

– та/або щодо стереотипності ролі чоловіка та жінки, що пропагує принизливе та зневажливе ставлення;

– принижує гідність людини за ознакою статі;

– демонструє насильство за ознакою статі;

– використовує зображення тіла людини (частини тіла) виключно як сексуального об’єкта з метою привернення уваги споживача та/або посилання (слова, звуки, зображення) на сексуальні стосунки, що не стосуються рекламованого продукту чи способу його споживання.

Відповідальність за дискримінаційну рекламу несе рекламодавець та у разі порушення вимог сплачує до державного бюджету штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої Законом на момент вчинення порушення, у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку. З 1 грудня 2021-го мінімальна зарплата становить 6 500 гривень, а отже розмір штрафу – 65 000 гривень.

Виявивши рекламу, що містить інформацію або зображення, які порушують етичні, гуманістичні, моральні норми, нехтують правилами пристойності, або містить ознаки дискримінаційної реклами можна звернутись до Держпродспоживслужби у Вінницькій області.

Нагадаємо, з 8 січня в Україні роботодавців також штрафуватимуть за вказування у вакансії бажаної статі, віку, раси, кольору шкіри кандидата тощо.

Ілюстративне фото – https://imi.org.ua/

Читайте також: В Україні від сьогодні штрафуватимуть за вказування у вакансіях віку, раси та статі

Читайте також: В Україні штрафуватимуть друковані ЗМІ, які випускатимуться недержавними мовами без україномовної версії

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.