В Україні від сьогодні штрафуватимуть за вказування у вакансіях віку, раси та статі

13:37
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Від сьогодні, 8 січня, в Україні роботодавців штрафуватимуть за вказування у вакансії бажаної статі, віку, раси, кольору шкіри кандидата тощо. 

Як пише “Громадське”, 8 січня запрацювали зміни до закону “Про рекламу” щодо протидії дискримінації за ознакою статі.

Повідомляється, що в Україні ще з 1996 року діє заборона на дискримінацію в рекламі про вакансії. Зокрема роботодавці не можуть вказувати вік кандидатів, пропонувати роботу лише представникам певної раси, статі (за винятком специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі) чи кольору шкіру. Окрім цього, вказувати бажане соціальне походження кандидата, його майновий стан, місце проживання – також заборонено.

Стаття 24-1 Закону України “Про рекламу”. Реклама послуг із працевлаштування:
1. Забороняється в рекламі про вакансії (прийом на роботу) зазначати вік кандидатів, пропонувати роботу лише жінкам або лише чоловікам, за винятком специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі, висувати вимоги, що надають перевагу жіночій або чоловічій статі, представникам певної раси, кольору шкіри (крім випадків, визначених законодавством, та випадків специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі), щодо політичних, релігійних та інших переконань, членства у професійних спілках або інших об’єднаннях громадян, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.

Відтепер за недотримання цієї норми роботодавцям загрожує штраф у десятикратному розмірі мінімальної зарплати. З 1 грудня 2021-го мінімальна зарплата становить 6 500 гривень, а отже розмір штрафу – 65 000 гривень.

“Штрафи накладає центральний орган виконавчої влади, який слідкує за дотриманням прав споживачів — це Державна служба з питань праці. Роботодавці мають сплатити штраф упродовж 15 календарних днів із дня вручення документа від Держпраці. Якщо ж штраф не сплатити, то його можуть стягнути через суд” – уточнює “Громадське”.

Ілюстративне фото – worldbank.org

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.