«Проти Голіафа»: у Вінниці відбудеться виставка про діячів УПА

13:06
Автор: Vежа
Become a Patron!

Цього тижня у Вінниці Український інститут національної пам’яті та Центр досліджень визвольного руху презентують виставку «Проти Голіафа». Вона присвячена до Дня захисника України.

У середу, 14 жовтня, о 10:30 на Європейській площі відкриють виставку «Проти Голіафа», що розповідає про жінок та чоловіків з УПА, які кинули виклик двом тоталітарним режимам.

– Завдяки їм на мапі світу зараз є вільна Україна, – зазначають автори проекту «Проти Голіафа».

 

 

На виставці розкажуть про вісьмох людей, які творили історію українського визвольного руху:

– Степана Бандеру, який не зламався в нацистському концтаборі й не відкликав Акт відновлення Української Держави;

– Романа Шухевича, який 7 років очолював УПА в найбільших її зіткненнях з радянським режимом;

– Василя Галаса – автора ідеї «Великого рейду» в Західну Європу, щоб пробити залізну інформаційну завісу;

– Василя Кука, який розбудовував ОУН у східній Україні та зберіг кадри підпілля після загибелі Шухевича. Залишені ним на допитах  свідчення зафіксували справжню історію УПА, однак генерал не розповів ворогу ні про кого, хто ще залишався у підпіллі;

– Євгена Грицяка – одного з лідерів Норильського повстання, яке пришвидшило кінець ГУЛАГу;

– Катерину Зарицьку – організаторку Українського Червоного Хреста;

– Ірину Тимочко-Камінську – надрайонну провідницю, бойову командирку, котра ще зі шкільної лави пішла в армію й особисто брала участь у боях,

– Іллю Оберишина, який 40 років провів у підпіллі, вийшовши тільки після Референдуму за незалежність 3 грудня 1991 року.

 

Над проектом «Проти Голіафа» працювали Володимир Бірчак, Володимир В’ятрович, Петро Клим, Катерина Ніколаєнко, Олена Шарговська, Назар Ясиневич, Ярина Ясиневич. Організаторами виставки є Український інститут національної пам’яті та Центр досліджень визвольного руху.

Українська повстанська армія (УПА) — військово-політичне формування, що діяло в Україні протягом 1942—1956 років. Головною метою створення УПА стало об’єднання розрізнених збройних груп націоналістів під керівництвом ОУН(б). Офіційною датою створення УПА вважається 14 жовтня 1942 року, коли польовий командир Сергій Качинський сформував перший відділ УПА в місті Сарни. У 1943 році загони ОУН(б) почали офіційно іменуватися «Українською повстанською армією». 

Нагадаємо, що 15 жовтня у Вінниці відбудеться лекція про Степана Бандеру.

Фото з сайту Закарпатської ОДА

Читайте також: Вінничан запрошують на лекцію про Степана Бандеру

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.