× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Протестувальники напали на охоронців майданчику для меморіалу Небесній Сотні та облили їх фарбою. ФОТО

18:53
Автор: Vежа

Сьогодні по обіді невідомі чоловіки та жінки здійснили напад на охоронців будівельного майданчику, де невдовзі має бути встановлений меморіальний комплекс на честь героїв Небесної Сотні.

За словами постраждалих охоронців, протестувальники підійшли до паркану і почали обливати фарбою представників охоронної фірми “Гепард”, яка здійснює охорону майданчику згідно з угодою, укладеної з БФ “Подільська громада”. Фарба потрапила на шістьох охоронців, окремим хлопцям вона потрапила в очі. “Гепардівці” також стверджують, що деякі з жінок-протестувальниць намагалися подряпати охоронцям обличчя.

За словами представників “Гепарду”, момент нападу був зафіксований завдяки вуличним камерам відеоспостереження. Ці записи вилучила та передивилася поліція, таким чином встановивши особи нападників. У зв’язку з інцидентом, представники охоронної фірми написали заяву про злочин, а також готують судовий позов на відшкодування матеріальної та моральної шкоди.

  • Кожен комплект такої форми коштує щонайменше чотири тисячі гривень, нам пошкоджено шість комплектів. Крім того, фарба потрапила охоронцям в очі: вона достатньо шкідлива, хлопцям виїдало очі, – сказав представник охоронної фірми.

Як також повідомили в “Гепарді”, після прибуття поліції протестувальники заперечили навмисність своїх дій, стверджуючи, що фарба вилилася “випадково”.

  • Виходить, за їхніми словами, спочатку “випадково” з банок на нас полилася сіра фарба, а відразу за цим – так само “випадково” – червона? – кажуть представники охоронної фірми.

Нагадаємо, що активна фаза конфлікту навколо спорудження меморіалу Небесної Сотні на одноіменному вінницькому майдані розпочалася відучора. В ніч на 24 січня на Майдані Небесної Сотні встановили будівельний паркан, а за ним розпочалися підготовчі роботи до спорудження меморіалу. Для цього з площі прибрали стихійно встановлене погруддя Тарасу Шевченку та перенесли його в шкільний музей, присвячений подіям Революції Гідності та війни з Росією.

Читайте також: “Підемо на злочин, але пам’ятник майданівцями поставити не дамо”: як тривало протистояння на Майдані Небесної Сотні у Вінниці. ХРОНОЛОГІЯ ПОДІЙ

Це обурило кількох десятків вінничан, які погрожували блокувати у зв’язку з цим рух центральною вулицею міста, а за тим заявили, що в жодному разі не дозволять звести на цьому місці пам’ятник героям Небесної Сотні. Станом на зараз біля паркану мітингують близько десятка людей.

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.