“Проросійські сили у Вінниці намагаються побудувати плацдарм для повернення”, – політолог Магда

21:42
Автор: Vежа
Become a Patron!

Кандидат політичних наук та директор Інституту світової політики Євген Магда вважає, що Росія відновлює свій інформаційний вплив перед місцевими виборами в Україні та як приклад наводить передвиборчу ситуацію у Вінниці.

Про це Магда написав сьогодні у своїй авторській колонці у виданні “Главком”. За словами політичного експерта, чинна центральна українська влада помітно зменшила власну активність у протистоянні російському впливу, зокрема інформаційному. А в умовах децентралізації, коли повноваження передаються на місця, місцеві вибори в Україні стають все більш важливими для країни-агресора.

“Росія вже кілька років використовує електоральну зброю у різних країнах світу. Є серйозні підстави вважати, що восени цього року Кремль знову спробує її використати у співпраці зі своїми партнерами з українською пропискою”, – вважає директор Інституту світової політики.

“Інфраструктура впливу на вибори  на пострадянському просторі Росією була створена вже давно, а Кремль впливав на загальнонаціональні виборчі кампанії в Україні протягом 1994-2012 років у різний спосіб. Революція Гідності змінила цей тренд, проте не позбавила Кремль прагнення впливати на політичну ситуацію в Україні. У 2019 році під час президентської кампанії Росія тримала руку на пульсі перегонів, проте їх перебіг в цілому задовольняв Кремль, тому від безпосереднього втручання там відмовилися. Проте у період між президентськими та парламентськими виборами помітно активізувалися проросійські політичні сили. І отримання «ОПЗЖ» другого за чисельністю представництва у Верховній Раді дев’ятого скликання стало тривожним сигналом”.

Серед іншого Магда звертає увагу на те, що “симпатики Кремля консолідували контроль над низкою телевізійних каналів та активно використовують запозичену з Росії технологію анонімних телеграм-каналів, за допомогою яких можна впливати на інформаційний порядок денний як в масштабах країни, так і окремих регіонів. Тим часом «Слуга народу», яка отримала парламентську більшість, являє собою різновекторну політичну силу, у якій представлені носії протилежних переконань та ідеологічних поглядів. Проте влада помітно зменшила власну активність у протистоянні російському впливу у інформаційній сфері, обмежившись продовженням заборони на використання в Україні російських соціальних мереж”.

Як приклад, політолог наводить ситуацію в кількох містах України, зокрема у Харкові, Одесі та Вінниці. І якщо проросійські позиції мерів “першої столиці” та “перлини у моря” ні для кого не секрет, і там вони конкуруватимуть на одному електоральному полі з ОПЗЖ та партією Шарія, то у Вінниці ситуація відчутно відрізняється. Так, Магда вважає, що у випадку Вінниці проросійські сили намагаються “побудувати плацдарм для повернення”. А з огляду на те, що Вінниця вшосте поспіль визнається найкомфортнішим містом в Україні, тут опоненти діючої місцевої влади застосовуватимуть “мінусові кампанії”, спрямовані на формування антирейтингу міської влади.

Вінниця і “мінусова” кампанія

“Цікаво, що Геннадій Труханов є одним з 148 парламентаріїв, які у червні 2013 року підписали лист до спікера Сейму Польщі Еви Копач з закликом визнати події Волинської трагедії геноцидом польського народу. Це, до речі, була одна з найбільш успішних операцій російських спецслужб, здійснена руками Вадима Колесніченка та згаданих народних депутатів сьомого скликання Верховної Ради.

Одним з них був Володимир Продивус, бізнесмен та президент Федерації боксу, який після Революції Гідності зробив вимушену паузу у політичній кар’єрі, а тепер опинився під прапорами «ОПЗЖ». Він намагається побудувати у Вінниці плацдарм для повернення. Очевидно, що успіх у будь-якому обласному центрі Правобережної України для проросійських політиків матиме подвійну вартість. До речі, ці вибори обіцяють бути напруженими, адже ставка на них – можливість впливати на ситуацію в місті, яке мешканці вважають найбільш комфортним для проживання в Україні. Нинішній міський голова Вінниці Сергій Моргунов не пішов «на підвищення» до Києва, а працює на розвиток рідного міста.

Вінниця напередодні місцевих виборів: в очікуванні відкриття карт

Очевидно, його діяльність опоненти вважають успішною, раз завчасно запустили мінусову кампанію «Діти Моргунова» задля його дискредитації. Її зміст полягає у підкресленому вихвалянні мера, створенні культу особи, на яке звернув увагу (чудовий збіг) особисто Анатолій Шарій. Його вже кілька місяців партія намагається зачепитися за Вінницю, і критика Моргунова – один з елементів цих спроб. Прогнозую, що таких «дітей» можуть отримати ще кілька мерів у обласних центрах, позиції яких є не лише міцними, але і проукраїнськими”, – вважає Євген Магда.

Політолог підкреслює, що “офіційно місцеві вибори стартують лише на початку вересня, проте є підстави говорити, що у багатьох містах та регіонах розгорнеться боротьба не лише між харизматичними політиками, але і проросійськими та проукраїнськими силами. Боротьба, яка може стати однією з головних битв гібридної війни з Росією, активна фаза якої розпочалася із окупації «зеленими чоловічками» Криму і триває досі”.

Читайте також: Вінниця напередодні місцевих виборів: в очікуванні відкриття карт

Читайте також: “Рускіє ідут” або Хто і навіщо атакує Vежу

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.