Компанія Fujikura має достатню кількість працівників, котрі готові приступити до роботи, як тільки підприємство запустить усі потужності. Про це заявила сьогодні, 31 січня, під час прес-конференції Галина Скоковська, директорка Вінницького обласного центру зайнятості.
Скоковська зауважила, що розповсюджена на просторах інтернету інформація про те, що Fujikura – підприємство, яке відкриває власне виробництво в Немирові – нібито потерпає від браку кадрів – не правдива.
- «Fujikura» не мала і не має у Вінницькій області ніяких проблем із набором персоналу, – говорить очільниця центру зайнятості. – Вони навпаки мають безперервний потік пропозицій робочої сили, усе інше – недостовірна інформація від, я вважаю, некомпетентних людей, яка якимось чином потрапила і Інтернет, її «підхопили» журналісти і тема навіть набула розголосу. А насправді це є недостовірна інформація.
Також, як розповіла Оксана Борис, начальник відділу по роботі з персоналом ДП «Електричні системи», що Fujikura ще не розгорнула власного виробництва – поки йдуть підготовчі роботи, в тому числі підготовка усіх потрібних документів – зокрема ліцензії та дозволи на використання праці.
- Наразі виробництва немає, – говорить Галина Скоковська. – В зв’язку із цим 240 осіб, яких служба зайнятості направила до Львова на підприємство Fujikura – вони працюють. За гарантією від гендиректора, ці люди за їх бажанням будуть повернені в Немирів на майданчик, там де зараз Fujikura розгортає свої потужності – на майданчик «Немирівського горілчаного заводу».
Читайте також: Вийти з тіні: вінницьких «безробітних» запрошують працевлаштовуватись офіційно
Що стосується інформації про те, що люди не хочуть офіційно працевлаштовуватись через те, що бояться втратити субсидії та інші соціальні пільги – Скоковська відповіла, що «у нашій практиці такого не було».
- Ми вільні люди вільної країни. Якщо хтось порахував, що йому краще отримуватиме субсидію – то є вибір людини, який ми поважаємо. Але більшість хочуть працювати. Тому ця інформація є абсолютно викривленою, більше того – була подана не компетентними людьми, які не мали жодної достовірної інформації щодо роботи цього підприємства та взагалі ринку праці.
Окрім того, Галина Скоковська розповіла, що на першому етапі планується працевлаштувати 500 осіб: 400 – робітничих професій та 100 – працівників у сфері логістики, управління, інженерії та загалом обслуговування виробництва.
- Наразі у Fujikura створюють кадровий резерв, бо поки немає що запропонувати – немає налагодженого виробництва. В них уже ціла база. Повторюю, жодних проблем там із персоналом немає, до нас вони не звертаються, – наголосила Скоковська.
Що стосується японської автокорпорації Sumitomо, яка також збирається відкрити власне виробництво у Вінниці – то від них жодної інформації про потребу у кадрах до центру зайнятості наразі не надходило.
Нагадаємо, що раніше мер Немиріва Віктор Качур заявив, що мешканці не хочуть йти працювати на “Фуджикуру”
Окрім цього, Галина Скоковська розповіла про поточну ситуацію на ринку праці загалом. Всього минулого року від роботодавців надійшло до центрів зайнятості понад 39 тисяч вакансій. Переважно були потрібні водії, продавці, перукарі, електромонтери, агрономи з високим рівнем кваліфікації, бухгалтери, економісти, швачки та представники інших робітничих професій.
До речі, за словами Скоковської, середній розмір зарплатні на одну вакансію зріс порівняно із 2016 роком на понад 57% і становить 4 351 гривню. Станом на сьогодні, на обліку обласної служби зайнятості – 23 тисячі 420 безробітних, 1 249 вакансій поданих роботодавцями та ще 850 – отриманих з інших джерел. Середня заробітна плата по області у грудні 2017 року – 8 777 гривень.
- Вдалося працевлаштувати майже 35 тисяч громадян. При чому майже 30% працевлаштувалися за менш ніж 8 днів, до надання статусу безробітного. А це є у 1,6 рази більше, ніж 2016 року.
В основному ті, хто шукає роботу – мають вищу освіту, і, якщо не можуть працевлаштуватися протягом року – кажуть, що шукатимуть роботу поза межами області, а інколи – країни. Попри це, у Службі наголошують, що знайти роботу – тимчасову чи постійну – може кожен, головне – бажання.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.