Прем’єрні виконання та збір на ЗСУ: як у Вінниці в укритті проходив благодійний концерт гурту “ТНМК”. ФОТОРЕПОРТАЖ

20:48
Автор: Богдан Будай
Become a Patron!

Вчора, 18 серпня, у Вінниці відбувся благодійний концерт в укритті ресторану “Mont Blanc” легенд української сцени, гурту “Танок на майдані Конґо”, які виступають загалом вже понад 20 років. Під час концерту відвідувачі могли задонатити на ЗСУ, а також підтримати благодійний фонд “Згуртовані”, одним із засновників якого є один з лідерів “ТНМК” Олександр Фоззі Сидоренко. Також половина з продажу мерчу буде спрямована на тактичні аптечки. 

Загалом, зібратись гурту для відновлення концертної діяльності було досить важко, адже з початком повномасштабного вторгнення вокаліст Олег Фагот пішов до лав тероборони, бас-гітарист Костянтин Жуйков – до Нацгвардії, а гітарист Ярослав Верьовкин – до ЗСУ. Відтак, всім їм на час концертів треба було отримати відпустки та дозволи від керівництва.

 

 

Концерт, анонсований на 19:00, розпочався близько 19:30, протривав понад півтори години та мав досить насичену програму. Загалом, він складався з трьох умовних блоків, розділених своєрідними музичними антрактами, які своїм звучанням давали зрозуміти, який характер треків чекає на слухача далі.

Так, перший блок вийшов доволі важким у звучанні, але дуже драйвовим, тож частина слухачів, хоч і купували квитки на сидячі місця, вже на перших піснях встали та почали гуртуватися ближче до сцени й танцювати між рядами стільців.

 

 

 

 

 

 

Цей блок також відзначився прем’єрою у Вінниці пісні “Пірати”, записаної в кооперації з харківським письменником, поетом, лідером гуртів “Жадан і Собаки” та “Лінія Маннергейма” Сергієм Жаданом, та випущеної в рамках крайнього альбому гурту “ВАТРА red”. Партію Жадана виконував Фоззі. І, хоча пісню вже виконували на інших майданчиках, з вінницької сцени вона звучала вперше.

Також більш ніж примітним було виконання “Гострих ножів”, пісні, випущеної ще у 2018 році в кооперації з гуртом “Брати Гадюкіни”. Ця пісня була ніби логічним завершенням першої третини концерту за достатньо важким звучанням. Що стосується змісту, після початку повномасштабного російського вторгнення він ніби став ще актуальнішим.

 

Далі артисти тимчасово покинули сцену, а на тлі звучав діджей-сет, що розпочинався зі звуку, схожого на звучання сирени. Після такого тимчасового антракту, перевдягнені в стилі чи то інопланетян, чи то туристів гірськолижного курорту, на сцену повернулись спочатку Олег Фагот, а згодом – і Олександр Фоззі.

 

 

 

 

Загалом, друга частина якраз позначилась виконанням треків гурту під діджейську музику. В треку “Весну” з крайнього альбому в якості виконавця ледь не оперної арії виступив Олександр Ковальчук (Шиманський), гуру фортепіано та труби в гурті. Хай і зміст пісні зовсім не оперного характеру.

 

Далі музиканти виконали відому ще з початку “нульових” композицію “ПоRAPалося серце”.

Під цієї частини виступу до Фагота та Фоззі доєднався бас-гітарист Костянтин Жуйков.

 

 

 

Третя частина була найбільш ліричною, сповненою акустичних аранжувань відомих хітів гурту. Музиканти так само покинули сцену, щоб перевдягнутись, і, повернувшись, виконали акустичну версію треку “Гранули”. Під час виконання особливо відмітився басист Жуйков, який розбавив звичне звучання дуже чуттєвим (здавалося б) соло на бас-гітарі. Вплив сучасності був відчутний навіть в цій пісні. Так, замість звичного закінчення останнього куплету словами “недостатньо інформації”, Олександр Фоззі закінчив словами “п*здець російській федерації”.

 

 

 

Також в рамках третьої частини музиканти зіграли давно відому “Та ти шо” в новій для концертного виконання версії. І це було, зазначив Фоззі, прем’єрне виконання.

– Пісня “Та ти шо” грається вже 20 років. Але так, в кліповій версії зі шматочком “Korn`а”, сьогодні була прем’єра спеціально для вас, – сказав виконавець.

Потім, після доволі рокового виконання “Люба, люба”, музиканти зіграли дуже ліричну “Хоча я є”. Ближче до закінчення виступу Фоззі звернувся до публіки:

– Ми не знаємо, коли ми приїдемо наступного разу, з яким альбомом. Ніхто нічого не знає, горизонт планування – тиждень максимум. Але ми цього хочемо. Ми хочемо писати музику, а не стріляти у ворогів. Ми хочемо жити вдома, а не бути біженцями. Ми хочемо жити там, де не прилітають ворожі ракети, як це сталося у Вінниці. Але те, чого ми прагнемо, має стати матеріальним. Ми ж красивіші, розумніші… Та ми взагалі прекрасні з вами. 

Після чого музиканти виконали доволі символічну “Ми смішили бога” з крайнього альбому.

Основна частина виступу закінчилась вже після 21-ї години, але музиканти виходили на сцену, щоб виконати пару треків на біс.

Нагадаємо, до початку виступу легенд української сцени ми поспілкувались з одним з лідерів “ТНМК” Олександром Фоззі Сидоренком. Про плани гурту, допомогу армії та ставлення до російського контенту – за ЦИМ посиланням.

Фото – Зорини Гаджук

Читайте також: Про допомогу армії та “Пісні комендантських годин”: інтерв’ю з Олександром Сидоренком з “ТНМК” перед концертом у Вінниці. ФОТО

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.