Про допомогу армії та “Пісні комендантських годин”: інтерв’ю з Олександром Сидоренком з “ТНМК” перед концертом у Вінниці. ФОТО

19:20
Автор: Богдан Будай
Become a Patron!

Оновлено: 27 Жовтня 2022, в 12:22

Матеріал підготовлено за сприяння ГО “Львівський медіафорум”
у межах проєкту “ЛМФ Підтримка мережі журналістів”

У Вінниці напередодні, 18 серпня, відбувся благодійний концерт в укритті легендарного в Україні та за кордоном гурту “Танок на майдані Конґо”. За кілька хвилин до виступу ми поспілкувались з одним із фронтменів гурту, Олександром Фоззі Сидоренком, про творчу діяльність колективу під час повномасштабної війни, допомогу армії, ставлення до російського контенту та плани на найближче майбутнє.  

Наразі в “ТНМК” стартував концертний тур в рамках програми “Війна світів”, Вінниця стала одним з перших міст, де музиканти зіграли. Частина зібраних коштів буде спрямовано на ЗСУ, а половина з продажу мерчу – на тактичні аптечки.

В: Наскільки знаю, після трьох концертів у рамках туру по Україні, ви плануєте поїхати до Європи. Про які країни та міста приблизно йдеться? 

– Така ситуація, що ми навіть приблизно не уявляємо розклад, тому що є концерти на фестивальних майданчиках, в клубах, залах, в якомусь навіть театрі є. А потім є ідея проїхатись з вуличними концертами, позбирати донати на армію. І там все вже тричі змінилось. Наше завдання зараз прожити ці концерти (в Україні – авт.), і після 25-го… Тобто, в нас зараз три міста Україною, потім – три міста в Польщі, далі – Чехія, а далі – мабуть, Німеччина.

Ми вже були за кордоном після початку повномасштабного вторгнення. У Франції, Чехії грали. Нам зараз важко відновити концертну діяльність, оскільки в нас троє у війську. Бас-гітарист – в Нацгвардії, гітарист – в ЗСУ, Фагот – в теробороні. Ми якось робили в червні кілька концертів. І ось зараз всім вдалось отримати дозвіл, і це було не так просто.

В: А як щодо дистанційних записів? 

– Так, записи були, я їздив до Києва на записи (зараз в Івано-Франківську більшу частину часу перебуваю, тому що там благодійний фонд, ми збираємо тактичні аптечки на армію). Ми багато матеріалу записали, мали видати новий альбом в травні, “ВАТРА black”, другу частину “Ватри”. Потім ми зрозуміли, що це все ж таки пісні, які не на часі. І зараз багато матеріалу записали. В принципі, восени ми можемо випустити “ЕP” пісень, які були записані і написані вже під час повномасштабної війни. Ми їх поки умовно називаємо “Пісні комендантських годин”. Якщо все встигнемо, то збірку можна буде випустити восени. Плануємо прем’єру першого з цих треків 2 вересня. Ми хотіли сьогодні зіграти тут вперше пісню, але я буду з’ясовувати, є технічні моменти. Не все так просто.

В: Щодо збору на ЗСУ. Це цільовий збір? 

– Так, ми збираємо на фонд “Згуртовані”. Там будуть вказані матеріали, стоять там, де мерч продається, оголошення з QR-кодами. Можна прочитати про цей фонд, я є одним з його засновників. Ми займаємося збором тактичної медицини в першу чергу. Маємо дуже багато запитів. Чесно кажучи, зараз в державі на даний момент не вистачає кілька сотень тисяч персональних аптечок. Те, що має бути за замовчуванням. Тому що різко збільшилась кількість військових. І ми якось намагаємось трошки перебрати функції держави. В ідеалі, було б дуже добре збирати хоча б по 500 аптечок на місяць. Але якісних, фахових, більш об’ємних за звичайні. 

Підтримати діяльність фонду та дізнатись про нього можна за ЦИМ посиланням, а також на сторінці у Facebook – авт.

В: Нещодавно Рада ухвалила закон про заборону російської музики, підписаний Президентом він не був. Але там був важливий нюанс про так званий “білий список” виконавців, яких теоретично можна впускати. І от, власне, чи доречно і потрібно це зараз в Україні? 

– Та кожен коваль власного оргазму. Я для себе закрив десь з 2013 року весь російський контент, я не знаю, хто чемпіон росії з футболу, хоча раніше знав, не знаю, хто там в них в топах музичних, літературних, хоча знав. Росіян, на жаль, надто багато, а життя – надто коротке, щоб витрачати час на те, аби з’ясувати, наскільки вони хороші. Є дуже проста формула визначення “хорошості” росіян, і вона мене на даний момент влаштовує. Я знаю, що є непогані музиканти, які завжди були проти путіна, але мені зараз важко уявити, що я… Наприкінці 2014 року ми зрозуміли, що більше ніколи не будемо виступати в росії. І ніколи не будемо перетинатися. Я розумію, я чую, що люди в машинах досі можуть слухати щось таке “російсько-кальянне”. Але якщо їм зручно з цим відчуттям, то нехай живуть. Я не є прихильником суворих заборон. Людство настільки недосконале, що забороняй їм чи не забороняй…

В: Про сьогоднішній концерт. Яким буде орієнтовний трек-лист? 

– З цим зараз все важко, в нас три різні програми. Ми грали в Києві на акції Сергія Притули акустичну програму, тут вирішили зіграти програму “Війна світів”, яку ми готували на початку цього року. А для вуличних концертів нам доведеться грати третю програму.

Наостанок, зазначимо, що сам концерт у Вінниці протривав понад півтори години та складався з трьох різних блоків, розділених своєрідними музичними антрактами. Як це було – читайте в наступному матеріалі.

Фото – Зорини Гаджук