Повітряна куля і параплани: на Вінниччині стартує авіа-фест «Крила Дністра»

14:23
Автор: Валерія Жовтун

6-7 травня у рамках змагань парапланеристів «Кубок Дністра» відбудеться авіафестиваль повітроплавання «Крила Дністра». Яскраві виступи та шоу-програма відбуватимуться у селі Нагоряни Могилів-Подільського району.

За словами співорганізатора авіафестивалю Сергія Шибінського, свої «номери» покажуть навіть прикордонники та МНСники.

  • Політаємо на мотопарапланах, надвечір – на повітряній кулі. Буде також виставка авіації, виступи художньої самодіяльності, запросили «народного» співака Миколу Янченка. Буде молодіжна дискотека, – каже голова Вінницького обласного осередку Федерації парапланеризму в Україні Сергій Шибінський.

Нині, за словами Сергія Шибінського, в змаганнях беруть участь чотири країни: Україна, Молдова, Білорусь та Росія.

Авіафестиваль розпочнеться з офіційних урочистостей – 11:00 на стадіоні села, а закінчиться молодіжною дискотекою о 23:00. Наступного дня, 7 травня, фестиваль продовжиться за подібним графіком.

Із Кам’янець-Подільського організатори замовили повітряну кулю, на якій зможуть покататися запрошені гості – вже проплачена година польоту (близько 1 000 гривень).

Для гостей фестивалю організатори забезпечують проживання у кемпінгу, на території якого розташовані біо-туалети та передбачені місця для розведення багаття.

Вхід на територію фестивалю – вільний, попередня реєстрація також не потрібна. За додатковою інформацією можна звернутись до Сергія Шибінського: 098-909-97-97. 

На перший «Кубок Дністра» в 1995 році в село Кремінне прибуло 52 спортсменів і 35 юніорів, з України, Росії, Білорусії, Молдови, Румунії. Тоді навіть були поставлені перші рекорди СНД: на дальність – 65 км, 44 км – політ в тандемі, 3000 м – виграш висоти.

Цього року парапланерний спорту Вінниччини має дві ювілейні дати: 25 років від заснування та проведення вже XX «Кубку Дністра».

  • Цією справою почали займатися в 1992 році. Починали з нічого, набуваючи досвіду, втрачаючи товаришів. На жаль, наш вид спорту трохи ризикований, – розповідає Сергій Шибінський.