“Поставити на місце” Калєтніка та не будувати завод у Людавці: що вимагали протестувальники від стінами ОДА. ФОТО

14:26
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Скликати позачергову сесію та вирішити на ній одразу два питання – такі вимоги були сьогодні у мітингарів, які пікетували поруч із будівлею Вінницької обласної державної державної адміністрації.

Зокрема йдеться про Вінницький національний аграрний університет та його Брацлавську та Чернятинську філії. Останні вимагають відокремлення від ВНАУ та вважають дії Президента Університету Григорія Калетника – злочинними.

 

  • Колективи Чернятинського коледжу ВНАУ та Брацлавського хочуть, щоб їм було надано право самореалізуватися, – говорить юрист Олексій Мусіровський. – Наразі у цих закладах здійснюються перевірки, звільнено керівника закладу, відсторонено головного бухгалтера у Чернятинському коледжі, не продовжено трудовий контракт із завучем. Така агресивна політика може призвести до того, що заклад просто не пройде акредитацію, яка має бути цьогоріч.

Григо́рій Микола́йович Кале́тнік — народний депутат України, голова Вінницької облради і обласної державної адміністрації у 1998–2005 роках. Ректор Вінницького національного аграрного університету (від березня 2010). У 2004 році Калетник був членов фракції СДПУ (о) Віктора Медведчука у Верховній Раді, пізніше увійшов до складу “Партії регіонів”. Один з депутатів, який підтримав Диктаторські закони Януковича 16 січня 2014 року, що призвело до масового кровопролиття на вулицях Києва.

Влітку 2013 року керівництво та студенти Вінницького національного аграрного університету, президентом якого та колишнім ректором є Григорій Калетнік, систематично чинили напади і перешкоджали активістам кампанії на захист ЗНО та журналістам. Активісти руху «Відсіч» в рамках цієї кампанії поширювали листівки проти законодавчих ініціатив, зокрема Григорія Калетніка, якими роль ЗНО мала бути знівельована.

 

Також активісти кажуть, що Чернятинський коледж має 1000 гектарів сільськогосподарського призначення, на які «має види» ВНАУ. Ще раніше колективи закладів виходили на мирну акцію протесту і перекрили міжнародну трасу «Житомир – Могилів-Подільський – Молдова». Втім, жодної відповіді від ВНАУ не було отримано.

Зокрема заклади мають кілька вимог: вихід навчального закладу, як структурного підрозділу, зі складу ВНАУ цілісним земельно-майновим комплексом та створення окремої юридичної особи, а також – повернення на свої посади керівника коледжу, заступника директора з навчальної роботи та головного бухгалтера.

 

«З приходом нового директора у Чернятинський коледж, власними силами вдалось виростити та реалізувати сільськогосподарської продукції на кілька мільйонів гривень. Чи не вперше за історію існування закладу за часів Незалежності, коледж отримав прибуток від своєї землі. Однак внаслідок наявності землі у коледжу і виникли проблеми з керівництвом ВНАУ» – стверджують мітингарі.

Сміттєпереробний завод

Наступною причиною зібрання стала акція протесту проти побудови сміттєпереробного заводу під Людавкою. Мітингарі кажуть, що наразі там незаконно вирубано понад 6 гектарів лісу, що може призвести до екологічної катастрофи.

 

  • Сьогодні прийшли представники сіл, які об’єдналися навколо цієї проблеми – масштабної вирубки лісу, – каже Леонід Клембовський – військовий пенсіонер, голова ініціативної групи Людавки. – Нам кажуть, що там збираються побудувати сміттєпереробний завод, а насправді – полігон.

Читайте також: Вінниця готується спорудити перший в Україні сміттєпереробний завод. ВІДЕО

Мітингарі вимагають припинити будь-які роботи на території Людавського лісу та пояснюють, що йдеться про село, біля якого – 147 гектарів лісу з дендрологічним парком, в якому ростуть понад 40 видів різноманітних рідкісних видів дерев та кущів, а ще проживають червонокнижні тварини.

   

  • Будівництво полігону по знищенню твердих побутових відходів – це екологічна катастрофа для Жмеринського та Вінницького районів. Процедура вилучення земельної ділянки вчинена зі значними порушеннями норм земельного та екологічного законодавства, проект не пройшов державної екологічної експертизи, є висновки комісій Вінницької обласної ради та припис природоохоронної прокуратури про недопустимість будівництва. Натомість державна екологічна інспекція заявляє, що будівництва там не відбувається. Влада йде на змову з владою, а тому іншого виходу аніж протест в громади немає, – говорили активісти.

Відтак мітингарі підписали звернення до голови обласної ради із вимогою скликати позачергову сесію та розглянути на ній зазначені питання.

За словами активістів, в результаті переговорів обласна рада та адміністрація стали на бік активістів у питанні щодо Чернятинського коледжу, зазначивши що підтримають заклад та лобіюватимуть його інтереси у зверненнях до Міністерства освіти.

Що стосується питання сміттєпереробного заводу у Людавці, то цієї п’ятниці у Жмеринці відбудеться презентація проекту саме заводу, під час якої якої мешканці Людавки та прилеглих сіл знову підійматимуть ці питання.

Водночас Vежі стало відомо, що організатором акції з приводу протидії будівництва сміттєпереробного заводу є підприємець Володимир Воловодюк, директор підприємства “Подільська Січ”. Прикметно, що це підприємство займається саме переробкою відходів та вторсировини.

Фото Ольги Мірошниченко

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.