Порошенко на Вінниччині анонсував “телемедицину” для сільських лікарень

14:56
Автор: Тетяна Панкратьєва
Become a Patron!

Президент України Петро Порошенко разом з дружиною Мариною Порошенко відвідав Калинівську центральну районну лікарню, оглянув відремонтований корпус та вручив сертифікат на медичне обладнання для лікарні.

Також Президент наголосив на розвитку інтернет та телекомунікаційних технологій, що дозволять звичайній сільській амбулаторії консультуватися із лікарями столичного рівня.

Як повідомляє Вінницька ОДА, під час робочого візиту до Вінницької області голова держави завітав до Калинівської лікарні та поспілкувався з медиками. Президент обіцяв якнайшвидше впровадження медичної реформи та спеціальний проект розвитку сільської медицини.

  • Ті, хто живуть у селі, потребують такого самого рівня медичних послуг, який доступний людині в районному, обласному центрі і в столиці, – підкреслив Петро Порошенко.

За його словами, саме для цього впроваджуватиметься телемедицина, налагоджується широкополосний Інтернет-зв’язок – для того, щоб лікар на відстані міг швидко визначити, що робити з пацієнтом, яке йому призначити лікування чи додаткову консультацію.

Також Президент поспілкувався з пацієнтами та персоналом лікарні і заявив, що праця лікаря буде оцінюватися достойно, а підвищення матеріального становища українських медиків повинно бути пріоритетом. Голова держави висловив бажання, аби в медичних навчальних закладах відновився такий конкурс, як за часів, коли там вчилася його дружина.

Нагадаємо, сьогодні Петро Порошенко провів конференцію, присвячену розвитку медицини на селі, повідомляється на офіційному сайті Президента. Очільник держави зазначив, що це важливий сектор української медицини, адже 33% громадян отримують допомогу саме в рамках сільської медицини. Завдяки впровадженню зв’язку 4G, виділення широкополосних смуг інтернету та встановлення відповідного обладнання кожна сільська амбулаторія зможе отримати професійну консультацію у колег-експертів столичного рівня.

Фото – Вінницька ОДА