Понад сто студентів вийшли прибирати Лісопарк: у Вінниці розпочалися міські “суботники”. ФОТОРЕПОРТАЖ

12:49
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Сьогодні, 4 квітня, по всій Вінниці відбуваються загальноміські прибирання: попри те, що на календарі середа, у місті стартували щорічні передвеликодневі «суботники».

Зокрема об 11 ранку у Лісопарку зібралися студенти кількох навчальних закладів, щоб навести лад у цій зоні відпочинку.

 

Керували процесом працівники “Муніципальної поліції”. Вони підготували понад сотню рукавичок та понад 50 упаковок пакетів для сміття і роздали молоді.

 

– В Україні тепер усі мають сортувати сміття, – каже очільник комунального підприємства Василь Гайовик. – Тому і ми сьогодні збиратимемо усе в два різні типи пакетів. У зелений складатимемо скло, пластик та папір. У чорний – усе інше. Потім дві окремі машини усе заберуть.

До речі, самі студенти запевнили нас, що вдома також сортують сміття. Наприклад Яна каже, що намагається постійно підтримувати чистоту: вдома та на загальноміських акціях.

– Я не з Вінниці, а з села Копіївка (Тульчинський район). Так ось у нас усюди є баки: для скла, паперу, поліетилену. Тому наш населений пункт охайний. Сортування сміття в першу чергу – важливе для збереження екології. Та й в чистоті краще жити.

Хлопці навпаки більше скаржились, що у Вінниці мало баків і “користі з того сортування”.

 

Натомість Василь Гайовик каже, що наше місто рухається у вірному напрямку, і навіть якщо поки у Вінниці є окремі баки тільки біля багатоповерхівок, нині вирішується питання, як надати можливість сортувати сміття у приватному секторі.

– Зараз машини “Ековіну” їздять по дві: одна збирає сухі, інша – вологі відходи. У приватних секторах поки розробляється така система. Але маю зауважити, що у порівнянні із минулим роками вінничани стали менше смітити, зокрема у самому місті – приблизно на 15%. Це не може не радувати.

   

До речі, за словами Василя Гайовика, сьогодні до прибирання по місту долучиться 12 навчальних закладів (1 200 студентів), які прибиратимуть 14 локацій. Окрім того, будуть задіяні вінницькі депутати та представники влади (645 осіб). Ще сім локацій приведуть до ладу інші організації.

 – Ми ще й завтра прибиратимемо: долучиться 1 300 студентів з восьми закладів, – каже очільник Муніципальної поліції. – Після Великодня студенти сімох ВНЗ прийдуть на схили Південного Бугу, до місць відпочинку.

До речі, за виконану роботу муніципальники спільно із місцевими підприємцями обіцяють студентам після насиченого робочого дня заохочення – солодощі.

Нагадаємо також, що минулого року під час весняного прибирання студенти виловили з Південного Бугу автошини, скло та меблі.

Окрім того, як зазначав раніше очільник Департаменту житлового та комунального господарства Володимир Ніценко, нині розроблено низку заходів із метою підготовки міста до Великодня.

Читайте також: У центрі Вінниці розмалюють гігантські писанки. ВІДЕО

Зокрема йдеться про очищення 525 тисяч метрів квадратних тротуарів, 2,12 мільйонів метрів квадратних доріг, 200 решіток зливової каналізації, помив 4 870 м.п. колесо-відбійних брусів, 460 урн та 10 тисяч м.п. турнікетів. Планується також організація загальноміських заходів з благоустрою. Зокрема 6 та 27 квітня відбудуться «суботники».

Читайте також: Фонтани, пляжі та масштабне «купання»: вінницькі комунальники розповіли, як готуються до нового теплого сезону

Фото Ольги Мірошниченко

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.