Понад 100 мільйонів гривень на туризмі заробила Вінниця за останні 5 років

9:53
Автор: Катерина Дядюк

За останні п’ять років Вінниця заробила на туризмі понад 100 мільйонів гривень. Більша частина цих коштів податки від суб’єктів, що обслуговують туризм.

Про це повідомив Олександр Вешелені, директор Департаменту маркетингу міста та туризму, який презентував результати дії Програми розвитку туризму 2016-2020 (зі змінами).

Зокрема, як передають у міській раді, Вінниця стала однією з небагатьох громад України, де фінансування галузі туризму пропорційне надходженням від туристичного збору. Так, наприклад, фінансування Програми здійснювалося з бюджету громади і за увесь період її дії склало 4 063 761 гривню (в тому числі 272 630 грн. – на громадські проєкти). Водночас туристичний збір за п’ять років становив 3 819 336 гривні.

– Якщо брати сукупний прямий внесок туризму в економіку міста, то, крім туристичного збору, це понад 100 мільйонів гривень податків від суб’єктів, що обслуговують туризм. Особливо помітно зросла частка надходжень від закладів розміщень, яких станом на кінець 2020 року у місті існує 47. Затримка більшої кількості туристів мінімум на добу – головна перемога останніх 5 років, і це підтверджують дослідження, проведені у 2019 році – зауважив Олександр Вешелені.

Також зазначається, що під час “пандемічного” 2020 року кількість туристів зменшилась на 55%. Але зазначається, що навіть попри це шанси розвитку мають саме такі дестинації, як Вінниця центр відпочинкового, ділового та медичного туризму.

 

Розвиток туризму у 2021-2023 роках

У міськраді повідомили, що для відновлення туристичних потоків вже активно розпочато втілення нової Програми розвитку туризму Вінницької міської територіальної громади на 2021-2023 роки. Вона передбачає ряд нових подій, сервісів та заходів для туристів і фахового середовища, а також ще більше інструментів маркетингу на внутрішньому та зовнішньому ринках.

– Цим документом розпочато втілення Стратегії розвитку туризму міста Вінниці до 2030 року, розробленої та затвердженої минулоріч, та досягнення однієї зі стратегічних цілей майбутньої Стратегії 3.0 – сталого туризму, – йдеться у повідомленні.

Зокрема Павло Яблонський, секретар міської ради, під час звіту зазначив, що подальша робота над туристичною пропозицією міста має враховувати відновлення і пожвавлення в’їзного туризму.

– Враховуючи зусилля міського голови Сергія Моргунова та Прем’єр-міністра України 2016-2019 років Володимира Гройсмана, ми маємо велику вірогідність реалізації масштабної реконструкції аеропорту “Вінниця”. Це буде серйозний крок для розвитку туризму і ділової активності та змінить статус нашого міста, відкривши нові можливості й ринки. Також важливим проєктом громади є Туристичний хаб Вінниці – він має стати серцем розвитку туризму і місцем інновацій. Величезний туристичний потенціал має річка Південний Буг і активності на ній, що може стати нашою особливістю і дасть можливість відрізнятися від багатьох міст-конкурентів, – зазначив Павло Яблонський.

Також у міській раді зауважили, що попри всесвітню пандемію та її наслідки для галузей гостинності і туризму, Вінниця активно просувалася в розвитку туристичної пропозиції, маркетингу дестинації та консолідації сфери гостинності.

Графіка – vmr.gov.ua
Ілюстративне фото – з архіву Vежі

Читайте також: Коктейлі Пирогова, найдовша вузькоколійка та Іллінецький кратер: у Вінниці представили 10 оригінальних туристичних продуктів

Читайте також: У Вінниці розробили каталог для туриста з ідеями на вікенд. ФОТО

Читайте також: Коворкінг, кав’ярня та івент-зона: стало відомо, як виглядатиме туристичний хаб у Вінниці. ГРАФІКА

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.