Польські рятувальники передали сучасний тренувальний комплекс для вінницьких курсантів. ФОТО

16:00
Автор: Vежа
Become a Patron!

Польські рятувальники передали сучасний тренувальний комплекс для вінницьких курсантів. У суботу 18 грудня його урочисто відкрили й вперше протестували у Вищому професійному училищі Львівського державного університету безпеки життєдіяльності (м. Вінниця).

Про це повідомили на сайті радіо “Місто над Бугом” та на фейсбук-сторінці Генерального Консульства РП у Вінниці. Зазначається, що сам комплекс контейнерного типу: складається з кількох приміщень, зі спеціальним обладнанням та пристроями для тренування рятувальників. А головна його перевага можливість відтворення реальної ситуації пожежі в житлових будинках.

Зі слів Дамяна Цярціньскі, Генерального консула Республіки Польща у Вінниці, тренажерний центр контейнерного типу другий в Україні.

Проєкт у Вінниці ми реалізуємо в рамках допомоги міністерства закордонних справ Республіки Польща. Тренажерний центр контейнерного типу другий в Україні. Перший був у Львові, змонтований минулого року в університеті безпеки життєдіяльності. І другий якраз тут, у Вінниці. Також у наступні роки [такі] зроблять у Черкасах і Харкові. Тренажерний центр передусім служить для того, аби курсанти здобували досвід праці під час реальної ситуації пожежі, це дасть їм змогу відпрацювати певні схеми дій, зазначив пан Дамян.

 

Повідомляється, що цей комплекс розробляли, транспортували і встановлювали фахівці польської фірми “Слюсарство” з Жешува. А зробили це у рамках спільного польсько-українського проєкту “Регіональні тренінгові центри порятунку – підтримка системи підготовки добровільної пожежної охорони та професійних аварійних служб в Україні”, який фінансується Міністерством закордонних справ Республіки Польща.

Микола Говорущак, начальник Вищого професійного училища Львівського державного університету, зазначив, що це вже третій комплекс, який училище отримало від поляків цього року: перед цим було два вогневі модулі.

В Україні проєкт продовжується уже два роки: передача різних тренажерних комплексів до навчальних закладів нашої держави. Цього року вже отримали два вогневих модулі. Тренуються наші пожежні рятувальники: проведені розвідки гасіння пожеж в умовах закритих просторів, імітується пожежа у квартирі. Сьогодні в передачі модуля різні відпрацювання і в першу чергу проведення рятувальних робіт, тому що це священний обов’язок кожного рятівника, також розвідка пожежі і гасіння пожежі в умовах задимленості або загазованості отруйними речовинами, розповів Микола Говорущак.

На сайті навчального закладу зазначили, за допомогою цього тренажеру здобувачі освіти зможуть підсилити практичну складову освітнього процесу та формувати психологічну готовність до дій в екстремальних ситуаціях.

 

 

 

 

 

 

Фото – mistonadbugom.com.ua та з фейсбук-сторінки Генерального Консульства РП у Вінниці

Читайте також: Літинські рятувальники отримали перше в області пожежне авто, розраховане на 5 тонн води. ФОТО

Читайте також: Нацполіція Вінниччини отримала пересувну криміналістичну лабораторію

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.