“Покажіть нам справедливість”: у Вінниці відбудеться акція на підтримку Сергія Стерненка

7:50
Автор: Vежа

Оновлено: 21 Травня 2021, в 18:12

ОНОВЛЕНО: Акцію на підтримку активіста у Вінниці та інших містах перенесли на 30 травня. Саме 31 травня запланований вихід суддів із нарадчої кімнати для оголошення вироку у справі про “розбій за 300 гривень”.

Цієї суботи у Вінниці та ще декількох містах України відбудеться акція на підтримку Сергія Стерненка “Покажіть нам справедливість”. 

У п’ятницю, 21 травня, в Апеляційному суді Одеси відбудуться дебати сторін у справі про “розбій за 300 гривень”, за який Сергію Стерненку та Руслану Демчуку присудили по сім років та три місяці ув’язнення. Після цього судді підуть до нарадчої кімнати.

Наступного дня, у суботу 22 травня, у Вінниці на Майдані Героїв Небесної сотні відбудеться акція на підтримку Стерненка. Вінничан закликають зібратися о 13 годині. Крім Вінниці, таку ж акцію вже анонсували у Львові, Харкові, Дніпрі, Кропивницькому, Хмельницькому, а у Києві активісти збиратимуться біля Офісу президента.

– Справа про “300 гривень” ватного тітушки Щербіча повністю сфабрикована. Адвокати Стерненка послідовно доводили це в апеляції. Але, на жаль, в Україні це не означає нічого, оскільки довіри до суддів немає, — йдеться в анонсі. — Спочатку судді заборонили онлайн-трансляцію засідань попри шалений резонанс та заклики до прозорості процесу. Потім вони дозволили прокуратурі долучити до справи документи, які не були надані у першій інстанції, що є грубим порушенням. Тож на яку справедливість нам розраховувати? Як довіряти судам, які однаково відправляють на цілодобовий домашній арешт і державних зрадників, і звичайних громадян, які вийшли на мирний протест проти суддівського свавілля? Єдиний спосіб досягти справедливості в Україні – це боротися за неї. І ми продовжимо це робити, поки не отримаємо справедливості для всіх.

Нагадаємо, 23 лютого Приморський суд Одеси визнав активіста Сергія Стерненка винним у нібито викраденні новообраного депутата райради Одеської області Сергія Щербича. Суд скасував покарання за цією статтею через строки давності, але Сергія Стерненка засудили до 7 років і 3 місяців позбавлення волі з конфіскацією половини його майна за двома іншими статтями — носіння зброї та розбій. У цій же справі засудили Руслана Демчука. У квітні апеляційний суд Одеси перевів активіста Сергія Стерненка та Руслана Демчука на цілодобовий домашній арешт.

Читайте також: “Стерненку волю!”: у центрі Вінниці протестують проти ув’язнення активіста. ФОТО, ВІДЕО

Читайте також: “Руки геть від Стерненка”: у Вінниці розпочався збір підписів на підтримку ув’язненого активіста. ФОТО

Читайте також: “Якщо заплющити очі, ми не зникнемо”: у Вінниці відбулась акція на підтримку Стерненка. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.