“Стерненку – волю!”: у центрі Вінниці протестують проти ув’язнення активіста. ФОТО, ВІДЕО

20:54
Автор: admin
Become a Patron!

Кілька десятків вінничан сьогодні, 23 лютого, фактично стихійно зібралися на мітинг на підтримку ув’язненого активіста Сергія Стерненка. Під час мітингу вимагали відставки Генпрокурора Ірини Венедіктової, а також звільнення з-за грат всіх політв’язнів. 

На відміну від більшості протестних акцій у Вінниці, де зазвичай відомі “традиційні” організатори, у випадку з сьогоднішнім мітингом все відбулося справді стихійно. Після шокуючого для багатьох вироку Сергію Стерненку – сім років та три місяці тюрми з конфіскацією половини майна – люди в різних містах по всій країні почали самоорганізовуватися.

У перші години після вироку соцмережами вже поширився перелік міст, де мали намір влаштувати протест, а активісти лише скориговували час та місце мітингу у своїх містах.

У Вінниці й того більше – майже відразу після вироку на майдан Небесної Сотні вийшов чоловік з одиночним протестом і плакатом. Приблизно в цей же час з’явилися анонси вечірньої акції у Вінниці, яка мала відбутися синхронно з усією країною.

Зрештою о 19:00 на майдані Небесної Сотні зібралося кілька десятків вінничан, переважно молоді, які принесли з собою плакати, а дехто – і фаєри. Водночас на місці – жодних партійних прапорів або подібних промов. “Венедіктову у відставку!” та “Аваков – чорт!”-  головні гасла акції. Молода дівчина з плакатом в руках пояснює, чому вийшла на акцію:

– Завтра можуть посади будь-кого з нас. Просто придумавши будь-які звинувачення. Я переймаюся за свою родину, за своїх друзів. Словом, просто не можу стояти осторонь. Вони вирішили просто негайно прибрати цю людину. Пані прокурорка ж обіцяла нам, що вирок буде в будь-якому випадку – ось ми це і бачимо. Хоч в чомусь вони дотримуються своїх слів, правда?

 

 

 

Люди на площі збуджені хоча й, здається, не надто здивовані таким вироком, який більшість тут вважає абсурдним. Говорять що мета зборів – “побачити, скільки нас є і щоб далі координувати сво діяльність”. Вирішили координуватись через фейсбук-групу “Свободу Стерненку – Вінниця”, створену спеціально для цього.

 

 

В якийсь момент за групою протестувальників запалюються три фаєри синього, червоного та білих кольорів. Присутні жартують, що це – “кольори Франції”, зрештою до них додаються помаранчеві дими.

 

 

 

 

 

 

 

Після скандувань люди не бажають розходитися і на заклик одного з протестувальників – рушають до міськради.

 

А звідти – до прокуратури.

Потім протестувальники центром Вінниці та скандуючи гасла, рушили назад до майдану Небесної Сотні. У момент написання репортажу там ще тривав стихійний мітинг.

Люди висловлюють намір продовжити акції протесту завтра, 24 лютого. Детальніше про це має бути оголошено в групі “Свободу Стерненку – Вінниця”. 

Що в Україні? 

У цей час протести тривають у різних містах країни. У Житомирі мітингарі палять шини, що провокує сутички з поліцією, у Харкові – перекривають трасу біля ОДА. У Києві акція стратує пізніше – о 20:00 – але територія біля Офісу Президента, куди мають прийти протестувальники, вже перекрита актозаками.

Львів:

 

Дніпро:

 

Харків

 

Київ станом на 20:15

За що засудили Сергія Стерненка?

Як повідомляє НВ, Сергія Стерненка засудили до 7 років 3 місяців позбавлення волі з конфіскацією половини майна за нібито викрадення новообраного депутата Комінтернівської районної ради Одеської області Сергія Щербича 24 квітня 2015 року. Як повідомляє Ліга.net звинувачення стосуються також розбою та незаконного поводження зі зброєю.

– Чоловіка викрали п’ятеро чоловіків і катували, вимагаючи відмовитися від мандата, який він мав отримати 30 квітня. Після того як Щербича відпустили, він звернувся в поліцію.

Через пів року за підозрою у викраденні людини заарештували Сергія Стерненка, який тоді був лідером одеського осередку Правого сектора, і його соратника Руслана Демчука. Разом із ними за підозрою в хуліганстві і насильстві щодо працівника прокуратури затримали лідера одеського Автомайдану Євгена Резвушкіна.

Апеляційний суд дозволив Стерненку вийти під заставу в розмірі 60 тисяч гривень. Цього ж дня гроші на заставу зібрали і Стерненка та Демчука звільнили з-під варти – повідомляє видання “НВ”.

Фото: Пушкінська

В останні тижні, як повідомляв сам Сергій Стерненко судові засідання стали проводити набагато частіше, ніж у попередні роки – так, ще 19 лютого мали оголосити вирок у цій справі, однак суд перенесли на 23 лютого.

Разом з тим, як повідомляється на сторінці активіста, до “доказів” сторони обвинувачення виникає цілий ряд зауважень:

“- всі вилучені речі під час обшуку визнані судом допустимими доказами. Хоча обшук у мене вдома проводився без адвоката, з яким мені навіть не дали зв‘язатись.
– судово-медичні експертизи, складені російською мовою також визнані допустимими. Хоча це пряме порушення ст. 29 КПК.
– показання тітушки Щербіча суд визнав достовірними (!)
– суд відмовився визнавати доказом висновок спеціаліста щодо стартового пістолета, у якому спеціаліст вказав що експертиза по пістолету проводилась з суттєвими порушеннями і пістолет не є вогнепальною зброєю.
– суд не сумнівається у висновку експерта сторони обвинувачення, в якому той сказав що взяв пістолет стартовий, але після викручення експертом втулки зі ствола став вогнепальним.
– суддя вважає що у нас існує закон про зброю, і це (!) міліцейська інструкція, яка законом не є.
– стартовий пістолет мною було видано поліції добровільно. Це взагалі за ч. 3 ст. 263 ККУ є підставою для звільнення від кримінальної відповідальності. Але суддя також відкинув цей документ, бо добровільна видача не зафіксована у протоколі обшуку і бо я в ньому це не написав.
Але я не підписував протокол, бо до мене не пустили адвоката! – йдеться на сторінці Сергія Стерненка.

Фото Марини Сербінович та Олесі Яненко, відео Миколи Геркалюка