“Подільський зоопарк” у Вінниці прихистив евакуйованих тварин із чотирьох областей України. ФОТО

11:29
Автор: Ольга Каплун
Become a Patron!

У “Подільському зоопарку”, що у Вінниці, наразі мешкає 138 звірів і 127 птахів. Серед них є й евакуйовані з інших регіонів через повномасштабну війну – це, зокрема, ягуар, рись, тигр, верблюд і чотири лемури.

Зокрема, як ідеться на туристичному сайті міста Vinnytsia.city, “Подільський зоопарк” прихистив тигра і ягуара з Одещини, лемурів “катта” з Київщини, верблюда із Харківського зоопарку та рись із Миколаївського. Їх евакуювали з тих регіонів, що були під обстрілами рф або близько до бойових дій.

Як розповів директор зоопарку Євгеній Ткачик, кількість відвідувачів зменшилась, тварини сумують за відвідувачами, оскільки звикли до людей:

– На сьогодні Зоопарк почуває себе добре. Не скажу відмінно, бо відмінно було до повномасштабної війни Щодо кількості відвідувачів, то вона зменшилась більше ніж вполовину. Немає зоопарка в Житомирі, Хмельницькому, Чернівцях, Тернополі… І з цих всіх регіонів з’їжджалися люди. Зараз якщо користуються нагодою, що вони у Вінниці, то відвідують Зоопарк. А екскурсійних груп, що раніше їхали автобусами, зараз немає.

 

Директор зоопарку додає, що евакуювати тварин було надзвичайно важко, однак наразі у тварин є всі умови для комфортного проживання:

– Були різні ситуації. Верблюда саме в “гарячий” період забирали. Для дорослого був би потрібен більший автомобіль, проблема з вивозом… А цього молодого – в буса і поїхали. Я дуже радий, що на Вінниччину приїхав такий самець… З Миколаєва також була проблема вивезти рись: мусили чекати, коли адміністрація міста дасть дозвіл на виїзд. А з Одещини ягуара і тигра після бомбардування забрали. Ягуар (кличка Джекі) уже в нас від’ївся, позаростали всі рани, які на ньому були (бо через бомбардування і різні шуми, тварина кидалася по вольєру і побилася). А виснаження в нього настало від того, що доглядачі не могли прийти погодувати. Скажу чесно, я давав 50/50, чи виживе. Зараз він вже має навіть надлишкову вагу. А тигриця, що з ним приїхала, має кличку Ліза. Вона вже звикла до дітей, до уваги.

 

 

Два нові вольєри, які призначені для тигра та ягуара, не були заплановані на 2022 рік, все ж почали будувати. Оскільки це великий проєкт, всі кошти й благодійні пожертви адміністрація зоопарку спрямовує на це будівництво. У проєкті передбачили навіть підвальні приміщення, що слугуватимуть укриттям для тварин (з вентиляцією, каналізацією і водогоном), а в зимівнику для ягуара мають забезпечити кілька видів опалення. Роботи планують завершити у травні-червні 2023 року.

Пожертву на будь-яку суму можна зробити на сайті Подільського зоопарку або ж перерахувавши кошти за реквізитами:
р/р UA633204780000026002924432550
ВП Подільський зоопарк ВОКСЛП “ВІНОБЛАГРОЛІС”.
ЄДРПОУ 26286718

Фото – “Visit Vinnytsia”

Читайте також: Вінницький «Подільський зоопарк» запрошує охочих допомогти будівництву вольєрів для ягуара та тигриці

Читайте також: З Миколаївського до вінницького “Подільського зоопарку” переселили рись

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.