Подарунок на мільйон: до свят Вінницька обласна дитяча лікарня отримала нове обладнання. ФОТО

13:22
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

До Дня святого Миколая Вінницька обласна дитяча лікарня отримала в подарунок важливе обладнання, яке допоможе лікувати маленьких пацієнтів. Поки лікарі раділи новому апарату – для дітей, які саме лікуються, влаштували свято з солодощами та казковими героями. 

Сьогодні, 18 грудня, до обласної дитячої лікарні приїхали депутати обласної ради, директори департаментів, меценати та голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій. Такий візит вже став традицією, адже декілька років поспіль, саме у переддень свята святого Миколая, до лікарні привозять подарунки, які допоможуть ефективніше лікувати дітей.

Цього разу під святковою ялинкою опинився мобільний апарат для УЗД. Його придбали “ДТЕК Енерго” та зі слів меценатів вартість такого обладнання – близько мільйона гривень.

В актовій залі лікарні зібрали дітей, які саме перебувають на лікуванні, аби привітати їх з Днем святого Миколая та хоч так покращити їхнє перебування у закладі. Поки головний лікар обласної дитячої клінічної лікарні Василь Паненко розповідав про оновлення матеріально-технічної бази, ремонти в корпусах лікарні, показники та плани на майбутнє, діти захоплено дивились на гору солодких подарунків, не надто вслухаючись у розмови дорослих. Та для присутніх лікарів, батьків та чиновників Василь Паненко повідомив, що за останні чотири роки вдалось майже вдвічі зменшити показники смертності.

– Якщо говорити цифрами, то це більше 30 дітей залишились живими, порівняно з іншими роками. Кожен рік ми цей показник зменшуємо. Також, у зв’язку з тим, що ми не перетримуємо пацієнтів, а лікуємо швидко та якісно, нам вдалося зменшити показник ліжко-день, а це величезна економія коштів – близько 15 мільйонів, які пішли знову ж на лікування, медикаменти та інше, – додав Василь Паненко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Вінницькій дитячій лікарні відкрили другу в країні Сімейну кімнату. ФОТОРЕПОРТАЖ

В свою чергу Валерій Коровій побажав маленьким пацієнтам якнайшвидше одужати, бути щасливими та вже Новий Рік зустріти у своїх домівках.

– Бачите, скільки ми до вас привезли подарунків? – запитав очільник ОДА, вказуючи на солодощі.

– Вау!.. – лише відповіли діти.

Разом зі Святим Миколаєм та його помічницею, Валерій Коровій, депутати та інші чиновники роздали дітям коробки з цукерками.

Поки малеча розважалась та грала зі святковими героями, представниця “ДТЕК Енерго” Тетяна Оверіна розповіла більше про обладнання, яке вони привезли для лікарні. Взагалі, вони вже третій рік поспіль допомагають закладу отримувати необхідні у лікуванні речі. Цьогоріч придбали переносний ультразвуковий апарат, з допомогою якого проводять УЗД дітям, яких не можна транспортувати, у будь-якому відділенні.

– Наша співпраця з лікарнею розпочалась декілька років тому і це вже стало доброю традицією, що перед Днем святого Миколая ми приїжджаємо сюди та даруємо якісне, сучасне обладнання, якого раніше не було. Ми запитали, що необхідно лікарні і вже придбали те, що нам сказали.

– Цей апарат можна транспортувати у будь-яку точку лікарні і проводити ультразвукове дослідження. В прицнипі, на сьогодні це найсучасніший апарат, можна дивитися і кровоток, і робити УЗД серця, головного мозку та всіх інших органів на найсучаснішому рівні. Для нас це дуже важливо, тому що кількість дітей, які приходять до нас на лікування, дуже велика. Нам дійсно потрібна певна кількість таких апаратів, щоб ми могли забезпечити якісну діагностику. Загалом, цього року ми закупили обладнання на понад 11 мільйонів, – додав Василь Паненко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Вінницькій обласній дитячій лікарні обладнали надсучасну операційну за три мільйона. ФОТО

Щодо планів подальшого розвитку Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні, то вони доволі амбітні. За словами Валерія Коровія, є мета за два-три роки зробити цей заклад найкращим в Україні.  Ймовірно, вже наступного року у лікарні відкриють нове відділення екстреної медичної допомоги.

Фото Андрія Завертаного

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.