“Побачив? Прибери”: у Вінниці влаштують екологічну акцію біля Вишенського озера

10:20
Автор: Катерина Дядюк

У Вінниці біля Вишенського озера відбудеться акція “Побачив? Прибери!”. Її влаштують 26 вересня до Всесвітнього дня прибирання “World Cleanup Day”.

Організатори з Всеукраїнського молодіжного руху “Let’s do it Ukraine” називають це “найбільшою екологічною акцію року, адже до неї мають доєднатися усі регіони України. Зазначається, що подібні акції заради порятунку планети від сміття відбудуться у 180 країнах світу.

Ми запускаємо кампанію “Побачив? Прибери!” відразу в усіх регіонах України. Тисячі забруднених локацій, нелегальні точки отруюють усе живе навколо. Настав час змін! Міжнародна акція Всесвітнього дня прибирання покликана допомогти формувати культуру чистоти та разом зменшувати негативний вплив на довкілля. Зробимо Україну чистою разом!, – закликала Юлія Мархель, президентка Всеукраїнського молодіжного руху “Let’s do it Ukraine”.

Зауважимо, що у всіх регіонах України ця акція відбудеться у п’ятницю 18 вересня, а у Вінниці погодили іншу дату 26 вересня (це наступна неділя). Центральною локацією для колективного прибирання буде Вишенське озеро. Збір о 10:00 годині за адресою: вул. А. Первозванного, 1Б.

ОНОВЛЕНО! Організатори повідомили, що у всіх регіонах акція відбудеться 26 вересня, а не 18 вересня. Її перенесли. Однак в населених пунктах або районах, де погодні умови стануть на заваді (у разі зливи чи буревію), акцію можуть перенести на день раніше, 25 вересня. Час початку залишається незмінним – 10:00 година. 

Контакти обласних координаторів Всесвітнього дня прибирання в Україні 2021 року за ЦИМ посиланням.

Організатори закликають брати з собою засоби індивідуального захисту, рукавички, великі пакети для сміття, запрошувати родину та друзів. Крім цього можна влаштувати індивідуальні прибирання вибраної вами забрудненої зони, або ж зробити цифрове очищення.

Нову форму прибирання можна реалізувати в будь-якому зручному місці та в будь-який час. Видалення зайвої інформації зі своїх гаджетів дозволить розвантажити центри баз даних, на підтримку яких витрачається величезна кількість енергії, – кажуть у “Let’s do it Ukraine”.

Міжнародна акція Всесвітнього дня прибирання “World Cleanup Day” відбувається щороку в третю суботу вересня одночасно в 180 країнах та об’єднує понад 50 млн учасників. Організатор Всесвітнього дня в Україні – Всеукраїнський молодіжний рух “Let’s do it Ukraine” за підтримки Міністерства молоді та спорту України, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Українського державного центру позашкільної освіти та інших.
_
Під час першого Всесвітнього дня прибирання в Україні активною учасницею стала Президентка Естонії. У 2017 році «Let’s do it Ukraine» об’єднали понад 1 100 000 учасників. Минулого року 140 тис. учасників очистили понад 2138 локацій у 24 областях та 243 населених пунктах. Спільними зусиллями зібрано 764 тонни сміття. Детальніше – на сайті letsdoitukraine.org.

Фото – facebook.com/letsdoitukraineeco

Читайте також: Дим, сморід та рідкі відходи: на Вінниччині селяни скаржаться на місцеве підприємство через забруднення ґрунту та водойм

Читайте також: Курс на зелений розвиток: головні тези з “ДІЛИ еко форуму” у Вінниці. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.