ПЛР-лабораторія і 6 бригад медиків: у Вінниці створюють обласну клінічну інфекційну лікарню. ФОТО

19:44
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

У Вінниці “Центр СНІДу” перетворять на обласну інфекційну лікарню. Найближчими днями там почнуть приймати перших 88 пацієнтів із COVID-19. Також в області є перелік міст, у спорткомплексах яких, через пандемію, можуть розгорнути госпіталі.

Про це повідомив Сергій Борзов, голова вінницької ОДА. Зокрема він зазначив, що за два тижні будівельники підготували приміщення на 1500 квадратних метрів і провели туди кисень. Також для лікування хворих там сформували та застрахували шість бригад медперсоналу, які зможуть цілодобово надавати допомогу.

Щодо СНІД-інфікованих і психічнохворих, яких теж лікують на Медмістечку, в ОДА повідомили, що вони перебувають у відокремлених корпусах. Для “ковідних хворих” там теж окрема будівля.

– Так, справді є перелік спорткомплексів, де можливе використання приміщення для лікування хворих: у містах області – Вінниця, Жмеринка, Козятин, Ладижин, Могилів-Подільський та Хмільник. Але… Ліжок для ковідних хворих у нас вистачає! Робимо усе, щоб було із запасом. Тому прогнозувати італійський сценарій зараз не варто, – зазначив Сергій Борзов.

– Так само, як у сусідній Польщі, в Україні Міністерство охорони здоров’я розробило план дій щодо тимчасових госпіталів. На фейсбук-сторінці МОЗу ще місяць тому з’явилась інформація, що розглядають можливість використання приміщень спортивних та культурних закладів, ТРЦ, санаторіїв та готельних комплексів. Але для початку опрацьовуємо варіант перепрофілювання лікарень. Більше того – створюємо Вінницьку обласну клінічну інфекційну лікарню. Її просто не було понад 30 років! 

Сергій Борзов повідомив, що за рік-два Вінницька обласна інфекційна лікарня (на яку поступово почали  перетворювати “Центр СНІДу”, що на Медмістечку) може стати найпотужнішим закладом охорони здоров’я на Вінниччині. Орієнтовно там буде 350 ліжок, і першочергово вони будуть спрямовані саме для надання допомоги хворим на COVID-19.

Також він наголосив, що ця клініка стане єдиним центром замкненого циклу, адже там є ІФА-лабораторія і ПРЛ-лабораторія.

– Перших пацієнтів почнуть приймати найближчими днями – 88 ліжок уже підключені до централізованого постачання киснем. За два тижні будівельники зробили майже нереальне – підготували приміщення (1500 кв. метрів) і провели кисень. Залишилось дообладнати. За словами головного лікаря Ігоря Матковського, переважно все обладнання є – повідомив Сергій Борзов.

Повідомляється, що найближчим часом Вінницька обласна клінічна інфекційна лікарня з’явиться у переліку ковідних закладів для маршруту пацієнтів. Наразі питання у рішенні сесії облради про перейменування лікарні.

– Насамперед, це важливо для мешканців Вінниці. Сюди легше добратись, аніж у той самий Ямпіль, куди вже госпіталізували інфікованих з Вінниці. До Медмістечка ходить громадський транспорт: є маршрут 16а – з водоканалу. Головний лікар пропонує продовжити до Медмістечка ще 17-й маршрут – з Тяжилова через залізничний вокзал і центр. До слова, Ігор Матковський, який очолює СНІД-центр, шість місяців пропрацював лікарем Вінницької “районки” (з квітня до жовтня). Саме з інфікованими COVID-19, підсумував Сергій Борзов.

Фото – vin.gov.ua

 

 

 

 

 

Читайте також: На Вінниччині планують перепрофілювати ще п’ять лікарень під лікування пацієнтів з COVID-19

Читайте також: У Вінниці є 15 вакансій лікарів для роботи у «ковідних» командах

Читайте також: Коронавірус COVID-19 на Вінниччині. Статистика, карта поширення

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.