Плетіння віночків та масовий “душ”: як у Вінниці відзначали свято Івана Купала. ФОТО

22:45
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Сьогодні, 7 липня, відзначається свято Івана Купала. По місту для цього було підготовано кілька локацій, та головною можна вважати Вишенське озеро в парку Дружби народів. Саме там для вінничан і гостей міста організували різноманітні розваги, а ще – обливали з брандспойта, вітаючи зі святом.

На березі водойми вже з 16 години зібралося кілька сотень людей. Здебільшого вони скупчилися поблизу сцени, де виступали колективи та окремі виконавці. Частина людей ховалась від палючого сонця під кронами дерев та тентами, розміщуючись на стільчиках, ковдрах або просто на траві.

 

 

 

 

 

Дехто, в принципі, не зважав на гучну музику та заборону купатися (про що свідчила відповідна табличка), а спокійно купався в озері. На ньому ж (озері) плавали люди в човнах та на катамаранах (на них цього дня безкоштовно могли поплавати всі охочі).

 

 

 

 

 

Також на території було встановлено, певно, кілька десятків локацій різного призначення. В одних для дітей влаштовувалися майстер-класи, в інших продавали ті чи інші цікавинки. Як от солом’яні капелюшки, іграшки ручної роботи, прикраси, розвиваючі ігри та різні милі та корисні дрібнички.

 

 

 

 

 

 

 

 

Також було відведено локацію, де дівчата та жінки плели собі купальські віночки. Для цього використовували, переважно, польові квіти. Згодом в уже готових виробах було зроблено, певно, кілька сотень фото, а частину з них традиційно спускали на воду.

 

 

 

 

 

 

 

 

Окремо на березі облаштували “зону смакоти”, де можна було придбати не лише різноманітні напої, а й поп-корн та навіть шашлик. Один з майстер-класів, до речі, присвятили виготовленню вареників з яблуками.

 

Серед іншого на території створили відразу кілька фотозон, де фотографувалися і діти, і дорослі.

 

 

Також окремою “алеєю” представляли спортивну гордість Вінниці. Там різноманітні гуртки та школи демонстрували свої медалі та кубки, а ще давали можливість зіграти, наприклад, у шахи. Окрім того, кілька “квадратів” відвели під ігри у волейбол. Окремо глядачів розважили й виступи юних гімнасток та борців.

 

 

 

Та врешті кульмінацією святкування стало традиційне “купальське” обливання вже розпашілої від спеки та розваг публіки. Для цього на берег приїхала пожежна машина, з якою перед тим перефотографувалося, напевно, більшість дітей.

 

Близько 18:00 кілька сотень (переважно юних) гостей свята зібралися прямо перед технікою, аби отримати свою порцію “привітання”. Та попри гучні скандування “Давай!”, рятувальники на спецмашині довго не “наважувалися” відкрити кран.

 

 

Відтак дехто в цей час встиг піти ще раз скупатися. Решта ж лишалася біля пожежної машини в очікуванні освіжаючого “душу”. Врешті, коли це таки сталося і рятувальники увімкнули воду, щастю відпочиваючих не було меж.

 

 

 

 

 

 

 

За тим, мокрі й задоволені, люди розійшлися по території, але, здається, мало хто її покинув. Адже на цьому відзначення свята не закінчилось: на завершення вечора було підготовано дискотеку та вогняне шоу.

Фото авторки