Платани, липи, горобини, клени та ясени: у Вінниці розпочали осінню висадку дерев на прибудинкових територіях

15:14
Автор: Ольга Каплун
Become a Patron!

У Вінниці на прибудинкових територіях вже розпочали осінню висадку дерев. Всього до зими планується висадити близько 1000 дерев, а порівнюючи з минулим роком – це на 200 дерев більше.

Як ідеться на сайті Вінницької міської ради, за словами начальника відділу поточного утримання будинків та прибудинкових територій департаменту житлового господарства Павла Кедися, багато запитів надійшло від жителів мікрорайону “Академічний”:

– Торік у нас було дуже багато бажаючих, ми отримали заявки на 1500 дерев, але змогли висадити лише близько 800 саджанців. Тому на цей рік ми заклали більшу потребу. Дерева висаджуються по всьому місту, відповідно до побажань мешканців. Багато заявок надійшло від жителів мікрорайону Академічний, так як це новий район і дерев там дуже мало, практично немає.

 

Станом на 4 листопада по різних районах міста вже висадили понад 200 дерев:

– Зі свого боку, ми дивимося за доцільністю розміщення тих чи інших дерев на конкретній території. Наприклад, щоб не було такого, що торік на одній ділянці висаджували липи, а цього року вже просять горобину. Крім того, ми проводимо роз’яснювальну роботу з мешканцями, щодо бережного поводження з насадженнями. На жаль, у нас уже є випадок звернення у Муніципальну варту та в поліцію. Людині не сподобалось місце в якому було посаджене дерево і вона його зламала. Це при тому, що саджанці, які ми висаджуємо — це, фактично, уже сформовані деревця у 2,5 метра у висоту та 4,6 сантиметра в діаметрі, – додає Павло Кедись.

 

Загалом саджанці розподіляються відповідно до заявок мешканців, а вони зобов’язуються здійснювати їх полив для того, щоб дерева краще приживалися.

Ілюстративне фото – https://odessa-life.od.ua/ та ВМР