Пісні з П’ятничан і Стрижавки: нащадки шляхтича Ґрохольського презентують у Вінниці збірку давніх пісень

16:23
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

Вінничан запрошують на презентацію збірки зі ста українських пісень, записаних у двадцятому сторіччі родиною Ґрохольських. На зустрічі буде присутній нащадок відомої родини – Генрик Ґрохольський.

Уже цієї п’ятниці, 18 жовтня у хабі відбудеться презентація книги – “Пісні, які співали Ґрохольські з П’ятничан та Стрижавки на Поділлі” за участі автора ідеї та видавця Геника Ґрохольського.

Книга видана Генриком та Маєю Ґрохольськими є збіркою близько ста українських пісень, записаних у 40-х роках XX сторіччя Зофією з родини Ґрохольських Красицькою, яка народилася і виросла в Стрижавці. Книга містить десятки фотографій з колекції Генрика Ґрохольського, більшість з яких зроблено до 1917 року.

– Ми не є, ані етнографами, ані істориками, ані музикознавцями, – пишуть автори на сайті книги. – Ми вирішили, що було б шкода, щоб ця колекція залишилася доступна тільки для найближчих родичів, тому що, з опублікованими текстами зв’язують нас сімейні питання – до часів Жовтневого перевороту, наші предки протягом кількох сотень років мешкали, між іншим, на Поділлі та Волині.

Генрик Ґрохольський – нащадок давнього польського роду, який протягом довгого періоду часу мешкав на Поділлі. Історія його родини тісно пов’язана з історією Вінниці. Вони володіли маєтками в приміських селах і в самій Вінниці, брали активну участь в суспільно-політичному та культурному житті міста. Більше про родину Ґрохольських можна прочитати у нашому матеріалі за ЦИМ посиланням.

Після презентації можна буде придбати книгу, вартість одного примірника – 200 грн. Виручені кошти від продажу будуть передані на благодійні проекти Центру Історії Вінниці. Модератор події – Олександр Федоришен, директор Центру історії Вінниці. Вхід – вільний.

Зустріч організовано Центром історії Вінниці та Генеральним консульством Республіки Польща у Вінниці. Видання книги співфінансується в рамках полонійних коштів Міністерства Закордонних Справ Республіки Польща.

Фото з архівів Veжі та mistozmistiv.vn.ua

Читайте також: “Болючі спогади 1917-1919”: у Вінниці презентували книгу про останні роки роду Грохольських на Вінниччині. ФОТОРЕПОРТАЖ

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.