Підвищена загроза ракетних ударів, провокацій і хакерських атак: українців закликають бути особливо обережними найближчими днями

23:57
Become a Patron!

Українців закликають бути особливо обережними найближчими днями, особливо 24 серпня у День Незалежності, через загрозу ракетних ударів та провокацій з боку росії. Також попереджають про ймовірне посилення атак російських хакерів. 

Зокрема, Головне управління розвідки Міноборони України зазначає про підвищену загрозу ракетних ударів і інших провокацій, як всередині країни, так і ззовні. Відтак громадян просять бути дуже обережними та не ігнорувати сигнали про повітряну тривогу. Про це наголосив в ефірі національного телемарафону представник ГУР МО України Андрій Юсов:

– росія і путінський режим атакували незалежність України і незалежну Україну. Вони справді схиблені на датах і символах, тому цілком логічно було б бути перестороженими і готовими до того, що і День незалежності буде атаковано. Україна до цього готова. Те, що в росії залишається ще велика кількість ракет – нехай і не високоточних – це правда, біди вони можуть наробити ще багато. Це не зламає ані дух, ані волю до спротиву… і хід війни. Але повітряна тривога – це серйозний сигнал, всі на нього мають зважати. Особливо 23 та 24 серпня – це не просто слова, треба бути особливо обережними, – цитують Юсова.

Окрім того, очікується ймовірне посилення атак російських хакерів. У зоні підвищеної небезпеки – держслужбовці, військові, працівники критичної інфраструктури, які можуть стати точкою доступу до інформаційних систем держави.

Так, як повідомляють у телеграм-каналі Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, саме у значні державні дати зазвичай активізується ворог. Аби убезпечитись, варто:

– терміново змінити усі слабкі паролі до важливих облікових записів. Яким має бути надійний пароль можна глянути за ЦИМ посиланням. Змініть паролі також у тому випадку, якщо протягом тривалого часу цього не робили. Перевірити паролі та поштові адреси на предмет витоку можна за ЦИМ посиланням.

– встановіть усі необхідні оновлення програм на комп’ютері та у смартфоні.

– проскануйте пристрої за допомогою антивірусів. Обов’язково встановіть антивірус.

– видаліть усі зламані піратські програми, які встановлювали раніше – вони можуть містити вразливості та становити небезпеку для комп’ютера.

– видаліть російські програми, якщо досі такими користуєтеся.

– зробіть резервні копії важливих документів, файлів, щоб мати змогу їх відновити у разі втрати.

– налаштуйте, де можливо, двофакторну автентифікацію.

не завантажуйте файлів із невідомих, сумнівних джерел.

– пам’ятайте, що посилання на фішингові сайти можуть бути “замасковані” під привітання зі святом. Не переходьте за посиланнями, отриманими від незнайомців та навіть від друзів.

– звертайте особливу увагу на e-mail, адже часто хакери атакують саме за допомогою розсилання небезпечних електронних листів із “гарячими” темами (про такі випадки можна прочитати на сайті Урядової команди реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA). Також зловмисники можуть імітувати представників держорганів. Звертайте увагу на адресу відправника та вміст листа. Не переходьте за підозрілими посиланнями і не відкривайте вкладень.

– не розголошуйте і не публікуйте персональних даних та важливої інформації про себе (паролів, номерів телефонів, пін-кодів тощо).

– довіряйте тільки інформації з офіційних та перевірених джерел. Не ведіться на фейки та не розповсюджуйте їх.

– якщо бачите інформацію про “матеріальну допомогу до Дня Незалежності”, “додаткові виплати до свята” або інші подібні обіцянки, обов’язково перевірте це на офіційних ресурсах органів влади. Часто за схожими повідомленнями ховаються фішингові атаки. Не беріть участі в опитуваннях, де вимагають надати конфіденційну інформацію або секретні фінансові дані (пін-код до картки, CVV-код тощо).

якщо завантажили небезпечний файл на робочому комп’ютері, повідомте про це службу інформаційної безпеки. Про кіберінциденти можна також повідомляти у Кіберполіцію ([email protected]) та CERT-UA ([email protected]).

Фото – unian.net