Перші передвиборчі ластівки: “Голос” та “Демсокира” презентували у Вінниці свої осередки. ФОТО

21:59
Автор: Андрій Качор

Оновлено: 6 Серпня 2020, в 16:15

Вінницький політичний сезон хоч і розпочався вже давно, проте лише зараз почав формально виходити в офлайн.

Звісно, різноманітні гібридні антикампанії у Вінниці стартували на вулицях ще кілька місяців тому, проте саме цими днями партійні осередки почали показувати свої вінницькі обличчя на широкий загал і на публічних заходах.

 

Вінницький “Голос” і фронтмен “Океану Ельзи”

Першою ластівкою стала презентація місцевого осередку партії «Голос», на яку прибув і Святослав Вакарчук. Його персона хоч і одна з найпопулярніших в країні (щоправда не в політичному вимірі), проте віднедавна стала ще більше контраверсійною в контексті саме політичної позиції співака-екс-депутата. А конкретно: з огляду на регулярне бажання фронтмена «Океану Ельзи» складати мандат невдовзі після того, як народ йому його вручив.

Тож він ще може вважатися фронтменом «Голосу», але вже аж ніяк не партійним лідером. На це, звісно, активно вказували вінничани, коментуючи новини про презентацію.

Фактичним керівником вінницького осередку була представлена Олександра Устінова – народна депутатка і людина, яку «боїться» навіть вже згаданий Вакарчук (з його слів). Водночас Устінова направду займає жорстку позицію з багатьох гострих питань як щодо Вінниччини, так і в національному контексті, принаймні під час виступів з трибуни парламенту.

Решту ж членів команди вінницького «Голосу» під час презентації особливо не представляли, порадивши брати всю інформацію з партійного сайту. На ньому ми побачили мало відомих імен, а переважно – педагогів, підприємців та митців. Найбільш публічною особою, окрім Устінової, можна вважати хіба поета Богдана Куценка з мистецького обєднання «Плай», а також лідерку студентського самоврядування Марину Януш.

 

Сама ж презентація «Голосу» у Вінниці відбулася у невимушеному і легкому форматі: на вулиці, з пуфами і напоями, без тривалих промов і штучного затягування.

 

 

 

 

А до презентації «Голос» зібрав ще й прес-конференцію для журналістів: на чолі з новою лідеркою партії Кірою Рудик та за участі вже згаданої Устінової та Сергієм Рахманіним.

Проте на самому брифінгу спікери від “Голосу” намагалися уникати прямих відповідей щодо політичної позиції та намірів партії саме щодо Вінниці. Зокрема про те, кого вони вважають тут опонентами, а кого союзниками, який відсоток голосів мають намір взяти і на які теми будуть робити особливий наголос.

 

 

 

Вінницька Д7

Невдовзі після «Голосу» на публічну арену вийшла партія «Демократична Сокира». Специфічна політична сила яка не може похвалитися великими рейтингами, проте є безперечно привабливою для середнього класу, IT-сектору і в принципі людей, які критично ставляться до абсолютної більшості українського політикуму, орієнтовані на розвиток технологій, лібералізацію та найменше втручання держави  в суспільне життя.

Ця невелика, але технологічна політична сила особливо підкреслює власне позиціонування як максимально віддалене від олігархічних кланів та ФПГ, намагається акцентувати на відкритості всіх внутрішньопартійних процесів та децентралізації ухвалення рішень. Проте водночас має у своїй команді досить суперечливих персонажів на кшталт Пилипа Духлія, які викликають щонайменше сумніви як у проукраїнській спрямованості, так і незалежності від традиційних політиків.

Проте у Вінниці лідери партії Антон Швець і Віктор Трегубов, які прибули на презентацію осередку, відверто заявили, що поки не знають, в якому форматі «Демократична Сокира» братиме участь у місцевих виборах саме у Вінниці. З відповіді на це запитання під час презентації випливало, що потенційні кандидати від «ДС» можуть піти у списках потенційних союзників (якими вони попередньо вважають «Голос» і «Європейську солідарність».

А лідер місцевого осередку Василь Христюк заявив, що все буде залежати від того, хто увійде у місцеву команду.

Разом з тим відповідаючи на запитання про місцеві вибори Швець заявив, що найбільше шансів “Демсокира” бачить для себе у Харкові, Києві та в деяких невеликих містах, де існують потужні команди в осередках.

В будь-якому випадку, в ДС заявили, що рішення про формат участі у місцевих виборах в кожному окремому місті кожен осередок ухвалюватиме окремо за принципом децентралізації.

 

А що інші? 

Решта політичних сил, які вочевидь братимуть участь у місцевих виборах у Вінниці, поки говорять мовою натяків та напівтонів і продовжують промацувати грунт, замість чітких заяв і окреслення власних позицій. Хоч до виборів лишилося всього три з лишнім місяці, основні гравці досі остерігаються говорити в повний голос.

Так, партія Зеленського заявила про початок роботи власної приймальні лише онлайн, уникаючи відкритих зустрічей зі своїми потенційними виборцями та пресою, а вірогідний кандидат на міського голову від «монокоманди» досі не названий. Лише нещодавно призначений голова ОДА знову ж таки натяками про можливу власну участь в кампанії провокує конкурентів на реакцію, проте ні «так», ні «ні» досі не каже.

Водночас чинний міський голова хоч і також не робить публічних заяв, проте оприлюднені рейтинги наразі пророкують йому перемогу вже в першому турі. А крім того демонструють, що жоден з потенційних кандидатів поки не має можливостей серйозно втрутитися в гонку за головне крісло в місті.

Чи з’явиться такий – стане більш-менш зрозуміло, коли “слуги народу” нарешті допишуть остаточну редакцію виборчого законодавства на майбутній політичний сезон і правила гри стануть відомі достеменно.

Тож поки спостерігаємо за маневрами менших гравців, які, вочевидь, змусять головних “хижаків” почати показувати власні передвиборчі “зуби”.

Фото Марини Сербінович з презентації “Голосу” та Ярослави Касьянової з презентації “Демократичної сокири”

Читайте також: Вінниця напередодні місцевих виборів: в очікуванні відкриття карт

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Опубліковані матеріали в розділі "Блоги" є приватною думкою авторів та не завжди збігаються з позицією редакції. Відповідальності за розміщені публікації в розділі "Блоги" редакція видання "Вежа" та ТОВ "ВЕЖА ВІП" не несе
Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.