Перша міська: що відбувається у вінницькій лікарні, де лікують хворих на коронавірус. ФОТО

18:43
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

У першій міській клінічній лікарні, куди направляють хворих на коронавірусну інфекцію, не вистачає засобів індивідуального захисту та персоналу по догляду за такими пацієнтами. В окремих випадках хворі добровільно купують деякі ліки.

Про це журналістам сьогодні розповів Костянтин Ліваковський, директор першої міської клінічної лікарні, під час візиту журналістів на територію закладу.

Vежа дізналася, наскільки наразі завантажені місця для інфікованих хворих, за чий кошт їх лікують та чому в лікарні персонал йде у відпустку “за бажанням”.

Експозиція

Можливість для журналістів Vежі прийти на територію лікарні сьогодні, о 10:00, стала несподіванкою – раніше ми домовились про дистанційне інтерв’ю з Костянтином Ліваковським на цей же час.

Один з корпусів інфекційного відділення

На місце ми прибули раніше, тож могли поспостерігати за медичним персоналом різних відділень та прибуттям, вірогідно, потенційно хворих на коронавірус.

Так, з усіх медиків, яких ми бачили в лікарні (в тому числі біля інфекційного відділення), у повному комплекті (захисний костюм, бахіли, рукавички, щиток, респіратор) ми помітили лише одного. Решта – здебільшого обмежувалася масками чи респіраторами та зрідка рукавичками.

Фактично єдиним лікарем в повному захисті, якого ми бачили, був медик з машини швидкої допомоги, яка й привезла потенційно хворих до інфекційного відділення. Як ми помітили, його колеги з цієї ж автівки таких засобів не мали.

По приїзду для можливих інфікованих наступила пауза – склалось враження, що медики до десяти-п’ятнадцяти хвилин вирішували, що ж робити з потенційними пацієнтами.

Врешті-решт, після того, як пацієнти зникли в глибинах лікарні, а Костянтин Ліваковський зміг дати журналістам коментар.

Лікарня. Хворі. Персонал

Як розповів Костянтин Ліваковський наразі для лікування пацієнтів, інфікованих коронавірусом, виділили два корпуси інфекційного відділення лікарні, в яких загалом є 45 ліжкомісць. А пацієнтів з іншими інфекційними хворобами перевели до іншої будівлі.

Корпуси інфекційного відділення на вигляд досить невеликі, двоповерхові. Прохід до них вільний, однак всередину щонайменше одного з них, як ми помітили, запускають через двері з магнітним замком після зв’язку з диспетчером. Охорони чи попереджувальних написів про коронавірусну інфекцію ззовні не видно.

Як розповів Ліваковський, на сьогодні в лікарні перебуває 36 пацієнтів, в яких підозрюють коронавірусну інфекцію – двадцять з них мають підтверджений діагноз, решта – очікують результатів досліджень.

Тридцять таких хворих перебувають у інфекційному відділені, а шестеро – у реанімаційному. При цьому двоє пацієнтів перебувають у важкому стані.

Поки директор дає коментар журналістам, з інфекційного відділення виходить працівниця лікарні та, не зважаючи на процес зйомок, голосно обурюється потенційному входу журналістів на територію відділення. “Нащо (журналісти – авт.) будуть переводити зараз засоби захисту, яких не так багато”.

Після паузи пан Костянтин зазначає, що лікарня забезпечена майже всім необхідним, однак дійсно не вистачає засобів індивідуального захисту для лікарів.

Відсоток забезпечення засобами індивідуального захисту на сьогодні ще низький, але ми кожного дня отримуємо партії таких засобів. Сьогодні очікуємо ще 110 комплектів костюмів індивідуального захисту для лікарів – розповідає медик.

Директор лікарні розповідає, що медиків Першої міської клінічної лікарні, інфікованих коронавірусом наразі немає. Однак частина персоналу лікарні взяла відпустки “за бажанням”. Таким чином в закладі “бережуть персонал, який в подальшому може бути задіяний для ліквідації цього спалаху”.

  

В мене вчора було чотири пачки заяв (щодо відпустки – авт.), я до десятої вечора їх розглядав. Загальна тенденція така: є персонал, який займається лікуванням інфекційних хворих – він увесь на роботі. Є персонал, який не залучений – він за бажання на роботу може поки не ходити, аби ми його не заразили.

При цьому, як розповів Ліваковський, наразі в закладі не вистачає медиків у штаті, зокрема, персоналу молодшої та середньої ланок. Так, в реанімаційному та інфекційному відділеннях не вистачає по п’ять медичних сестер. Попри це, медиків з інших відділень для лікування інфікованих COVID-19 поки не залучають.

На питання, за чий кошт здійснюється лікування пацієнтів, отримуємо наступну відповідь:

В переважній більшості лікування здійснюється засобами, що є у протоколі лікування, коштом бюджету. Деякі засоби, які не входять до постанови Кабінету Міністрів (яка визначила перелік засобів для лікування), купують хворі. Лікар попереджує, що є клінічна доцільність призначити ще такий препарат, однак на сьогодні його немає в постанові Кабміну, і хворий за бажанням його закупляє – розповідає Ліваковський та додає, що інших (протокольних – авт.) засобів лікування вистачає.

Після всіх питань Ліваковський запрошує журналістів до інфекційного відділення, зазначивши, що може видати респіратори тим, у кого їх немає. Журналісти Vежі через дефіцит таких засобів у самих медиків та з міркувань безпеки від пропозиції відмовилась.

Фото Марини Сербінович та зображення з відео Миколи Геркалюка

Читайте також: “Нікого не примушуємо”: в Подільському онкоцентрі прокоментували інформацію про “примусові відпустки за власний рахунок”

Читайте також: В Україні на території лікарень розгорнули намети для медичного скринінгу хворих на коронавірус

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.