× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Київський суд зобов’язав Генпрокуратуру зняти з розшуку Ігоря Калєтніка, – адвокатка

14:47
Автор: Vежа

7 травня Печерський районний суд Києва скасував розшук колишнього народного депутата, члена фракції КПУ, вінничанина Ігоря Калєтніка, встановивши незаконність дій Генеральної прокуратури України.

Про це на своїй сторінці в Фейсбуці повідомила адвокатеса Калєтніка Ірина Залюбовська.

Суд встановив незаконність дій Генеральної прокуратури України та в черговий раз визнав, що кримінальне провадження по так званих законах 16 січня являється політичним переслідуванням, – пише Залюбовська.

Також вона повідомляє, що минулого місяця суд зобов’язав Державне бюро розслідувань розпочати кримінальне провадження щодо прокурорів ГПУ, які “перевищуючи повноваження не виконуючи судові рішення здійснювали незаконне кримінальне переслідування Ігоря Калєтніка протягом 5 років”.

Як повідомляє інформаційна агенція “Укрінформ”, вони звернулися з цього приводу за коментарем до ДБР, однак станом на 8 травня відповідь ще не надійшла.

Нагадаємо, що Ігор Калєтнік був віце-спікером Верховної Ради України. Взимку 2014 року він був одним з тих, хто проголосував за “диктаторські закони 16 січня”, які значно обмежували права та свободи громадян України. Калєтнік виконував функції спікера ВР час голосування, яке відбувалося без застосування системи “Рада”. Кримінальне провадження проти нього та 13 інших осіб було відкрито саме через те, що депутати голосували підняттям руки. Наразі Ігор Калєтнік перебуває за межами України.  

Фото: https://file.liga.net

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.