Паралімпійці з Вінниччини вибороли золоту і бронзову медалі на чемпіонаті світу в Норвегії

12:59
Автор: Vежа

У Норвегії триває чемпіонат світу з лижних перегонів та біатлону. На ньому 20 січня паралімпійці з Вінниччини знову вибороли медалі: Ірина Буй – золоту, а Олександр Казік – бронзову.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці Національного комітету спорту людей з інвалідністю.

Зауважимо, що в біатлоністки Ірини Буй це вже друга перемога: кількома днями раніше, 16 січня, вона здобула срібну медаль на середній дистанції – 10 км. А 15 січня зайняла 4 сходинку турнірної таблиці у класі стоячи серед жінок з УОРА (ураження опорно-рухового апарату – авт). У незрячого паралімпійця Олександра Казіка це також друга медаль за чемпіонат: 15-го січня він виборов бронзу.  Тоді ж бронзову медаль у класі стоячи виборов вінничанин Григорій Вовчинський, капітан національної паралімпійської збірної з лижних перегонів та біатлону.

Сьогодні (20 січня – авт.) у біатлоні, індивідуальна гонка, наші спортсмени вибороли 6 високих нагород, серед яких 2 золоті, 2 срібні та 2 бронзові медалі. Неймовірним знову виявився український подіум (вже втретє на цих змаганнях) у виконанні наших спортсменок: Буй Ірина – золота медаль (Вінницька обл.), Кононова Олександра – срібна нагорода (Київська обл.), Ляшенко Людмила – бронзова медаль (Харківська обл.), – повідомили в Національному паралімпійському комітеті України.

Серед спортсменів з порушеннями зору срібну нагороду виборов Анатолій Ковалевський (Київська обл.), а бронзову Казік Олександр (тотально незрячий спортсмен; Вінницька обл.).

Також повідомляється, що яскравим був виступ спортсмена з ураженнями опорно-рухового апарату (клас сидячи), львів’янина Павла Баля. Це перша золота нагорода у доробку спортсмена за весь час участі його в міжнародних змаганнях.

Зазначається, що завдяки вчорашньому виступу Україна піднялась на другу сходинку чемпіонату світу, поступившись лише нейтральним атлетам з Росії та випередивши сильну команду США.

Всього, за п’ять змагальних днів у доробку українських паралімпійців – 19 нагород: 5 золотих, 6 срібних та 8 бронзових медалей, а також три українські п’єдестали у виконанні українських спортсменок. Національна паралімпійська збірна команда України продовжить виступ на чемпіонаті світу з зимових видів спорту, що триває в норвезькому Ліллехаммері, 22 січня.