“Пакунок малюка” чи грошова компенсація: вінничани зможуть обирати

15:41
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Уряд передбачив можливість вибору для батьків: отримувати одноразову натуральну допомогу “Пакунок малюка”, чи грошову компенсацію у 5 тисяч гривень. 

У Вінницькій міській раді повідомили, що це стало можливим завдяки змінам до Постанови Кабінету Міністрів України, які стосуються реалізації проєкту з монетизації “Пакунок малюка”.

Таким чином грошова компенсація вартості “Пакунку малюка” на дітей, які народилися з 24 жовтня 2020 року до 1 липня 2021 року буде здійснюватися в разі неотримання самого “Пакунок малюка” з незалежних від отримувача причин. А грошову компенсацію на дітей, народжених починаючи з 1 липня 2021 року, батьки можуть отримувати за бажанням замість одноразової натуральної допомоги.

– Грошова компенсація призначається в разі неотримання протягом 30 днів з дня народження дитини одноразової натуральної допомоги “Пакунок малюка” з незалежних від отримувача причин: народження дитини до 37-го повного тижня вагітності (154-259 діб), народження дитини за кордоном, обсервація, карантин, самоізоляція, відсутність “пакунка малюка” в закладі охорони здоров’я, структурному підрозділі з питань соціального захисту населення. Грошова компенсація призначається, якщо звернення за нею надійшло не пізніше ніж через 12 місяців з дня народження дитини, – пояснила Валентина Войткова, директорка Департаменту соціальної політики.

У міській раді повідомили, що для отримання зазначеної виплати потрібно звернутися до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення у “Прозорий офіс”. Однак зазначили, що в період продовження карантинних заходів прийом документів здійснюється тільки на умовах попереднього запису.

Для цього необхідно звернутися до управління соціального захисту населення (Правобережне) – Прозорий офіс на Вишеньці (пр. Космонавтів,30), телефон для довідок 50-90-45, 50-83-88 або управління соціального захисту населення (Лівобережне) на Замості (вул. Замостянська,7), телефон для довідок 50-86-77, 50-86-70.

Нагадаємо, що раніше, при народженні дитини, з державного бюджету надавалася одноразова натуральна допомога – “пакунок малюка”, який був покликаний забезпечити новонароджених і молодих мам усім необхідним у перші місяці після пологів: памперси, одяг, білизна, засоби гігієни тощо – загалом 60 предметів і виробів.  Але наприкінці липня уряд України запустив пілотний проєкт монетизації одноразової натуральної допомоги на дітей “пакунок малюка” у 2020-2021 роках.

Зазначимо також, що в ООН закликали уряд України не міняти “пакунок малюка” на 5 тисяч гривень. Як передає “Deutsche Welle”, у фонді наголошували, що “пакунок малюка” економічно до 200% ефективніший для сімей з немовлятами, що є більш суттєвою підтримкою для вразливих сімей, ніж отримання грошової допомоги.

Втім, вже у вересні цього року Верховна Рада проголосувала “за” повернення сім’ям новонароджених одноразової допомоги “пакунок малюка”.

Ілюстративне фото – rbc.ua

Читайте також: Замість “пакунка малюка”: у Вінницькій міськраді пояснили, як отримати 5 тисяч допомоги. ГРАФІКА

Читайте також: У Мінсоцполітики назвали магазини, в яких можна розраховуватися карткою за “пакунок малюка”

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.