Останній керівник Поділля часів УНР: на Вінниччині відкрили пам’ятний знак Федору Сумнєвичу

16:00
Автор: Vежа
Become a Patron!

На Вінниччині відкрили меморіальну дошку Федору Сумнєвичу українському політичному діячеві й останньому керівнику Поділля часів УНР.

Зробили це в селищі Муровані Курилівці, що у Могилів-Подільському районі, адже саме там Федір Сумнєвич народився.

Про це повідомили на сайті Вінницької ОДА. Зокрема там зазначили, що його посада тотожна по функціях нинішній посаді “голова облдержадміністрації”.

Постать Федора Сумнєвича, як і багатьох інших діячів Українського визвольного руху, протягом багатьох років замовчувалася і була маловідомою для широкого загалу. Проте, спільними зусиллями ми відновлюємо історичну справедливість, розвінчуємо совєтські міфи задля гідного вшанування важливих сторінок української історії, зазначив Богдан Галайко, начальник Центрального міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті.

 

Меморіальну дошку відкрили 20 січня, напередодні відзначення 103-ї річниці Соборності України. Адже, як йдеться у повідомленні, метою подій Української революції 1917-1921 років (українських національно-визвольних змагань) було встановлення української державності.

У Вінницькій ОДА повідомили, що до призначення на Поділлі Федір Сумнєвич був губернським комісаром Волинської губернії, працював керівником на Рівненщині, а ще – воював за незалежність УНР у Першій світовій війні та брав участь у Першому Зимовому поході армії УНР.

– На жаль, не витримавши політичних і громадянських утисків, був змушений у 20-х роках емігрувати до Польщі, а згодом – до Чехословаччини, де відомості про нього губляться в просторі та часі того періоду, – йдеться у повідомленні.

 

Вшанували пам’ять Федора Сумнєвича біля селищної ради Мурованих Куриловець, де зібрались місцеві жителі, представники наукових історичних кіл Вінниччини, обласної та місцевої влади, а також учні місцевих шкіл.

Участь у заході взяли й учасники ГО “Вінницьке історичне товариство”, які організовують військові реконструкції. Перед мітингом вони влаштували “Урок живої історії” в місцевому будинку культури. Там для місцевих школярів продемонстрували зброю та однострої вояків Армії УНР, розповіли про організацію військової служби та про військові кампанії 1917-1921 років.

А після мітингу усі городяни стали свідками масштабної історичної реконструкції бою з визволення Мурованих Курилівців від більшовицьких загонів. Постріли гармати, напади та відступи, заклики “В атаку!”, і апогей реконструкції – виїзд на “передову” панцерника “Петлюра”, завдяки якому підрозділами Армії УНР перемогли “червоних”, взявши їх у полон.

 

 

 

 

 

Фото – vin.gov.ua

Читайте також: У Хмільнику встановлять пам’ятник на віднайденій могилі поручника армії УНР

Читайте також: На Вінниччині встановили меморіал воїнам УНР, які загинули у бою з більшовиками. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.