Опорні лікарні Вінниччини на 56% забезпечені можливістю подачі кисню

12:47
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Станом на сьогодні опорні лікарні Вінниччини забезпечені можливістю подачі кисню на 56%. В грудні цей показник планують підвищити до 80%. 

Про це сьогодні, 29 жовтня, розповіла у своїй доповіді під час позачергової сесії Вінницької обласної ради Ольга Задорожна, очільниця департаменту охорони здоров’я та реабілітації ОДА.

Чиновниця сказала, що ситуація з поширенням коронавірусу продовжує погіршуватись й наразі в закладах охорони здоров’я розгорнуто майже 1815 ліжок для лікування інфікованих коронавірусом. Задорожна уточнила, що йдеться про 21 заклад, який внесено до переліку Державної комісії ТЕБ та НС для роботи безпосередньо з хворими на COVID-19.

– Є відповідна постанова Кабміну, ми збільшували ліжковий фонд. В кожному опорному закладі регіону, безпосередньо – в лікарнях вторинного рівня, має бути не менше 80 ліжок, виділених під “ковід”. Сьогодні ця ситуація контрольована, фактично всі райони наші, які законтрактовані по “ковіду”, виконали цю вимогу. Здійснюється підведення кисню. Станом на 30 жовтня ці заклади мають бути забезпечені (киснем) на 50%, на грудень – має бути до 80%. Сьогодні наші заклади (1800 ліжок) забезпечені киснем на 56%, ми виконали доручення Кабінету Міністрів, продовжуємо нарощувати наші потужності, – розповіла Задорожна.

Вона також зазначила, що наразі є окремі лікарні з перевантаженням, а найбільшим епідосередком є місто Вінниця. На “другому місці” – Тиврівський район. Разом із тим, 19 районів області “вийшли” на показники, які дозволяють віднести ці райони до “зеленої” карантинної зони.

Задорожна нагадала, що “ситуація по Вінницькій області залишається вкрай напруженою” й за минулу добу виявлено рекордні  202 випадки інфікування коронавірусом.

Чиновниця розповіла, що одним з рішень, що мають розглянути депутати, це передача приміщень обласної психіатричної лікарні №2 (корпуси “В” і “Г”) для користування СНІД-центром.

– Це розширення його потужності (очевидно, йдеться про СНІД-центр – авт.), оскільки ця лікарня передбачена для надання допомоги інфекційним пацієнтам, з особливо небезпечними інфекціями. Ми розширяємо стаціонарний сектор за рахунок двох корпусів сусідньої лікарні, які вже 3-4 роки не використовуються, оскільки та лікарня розрахована на 100 ліжок, а її потужність була на 300. Наразі там вже проводяться роботи з підведення кисню, поточні ремонти, щоб найближчим часом – тиждень-два – ми могли розгорнути додаткових 80 і шість ліжок реанімаційних (третій поверх корпусу “В”).

Також Задорожна сказала, що на другому та першому поверхах в одному з корпусів має бути щонайменше 5 реанімаційних залів. Для цього закуповується відповідне обладнання. Наразі також отримані поставки від МОЗ й 9 ШВЛ-апаратів, що працюють в режимі СІПАП, розподілять на лікарні, “які зараз включають свої потужності”: СНІД-центр та Вінницьке обласне спеціалізоване територіальне медичне об’єднання “Фтизіатрія”.

Задорожна також уточнила, що ВОСТМО “Фтизіатрія” також почало працювати з пацієнтами з “ковідом”. Таких інфікованих там небагато й вдалося поділити заклад на дві частини: для фтизіатрії та для лікування “ковідних” пацієнтів, що перебувають в різних корпусах (для останніх це 120 ліжок).

Підбірку актуальних новин стосовно перебігу карантину та ситуації з коронавірусом на Вінниччині можна знайти ТУТ.

Читайте також: КОРОНАВІРУС COVID-19 НА ВІННИЧЧИНІ. СТАТИСТИКА, КАРТА ПОШИРЕННЯ

Читайте також: Лікарні Вінниччини, у яких лікують пацієнтів з COVID-19, отримають 13 мільйонів з держбюджету

Читайте також: Дві лікарні у Вінницькій області переповнені пацієнтами, хворими на COVID-19. ГРАФІКА

Читайте також: Від коронавірусу на Вінниччині помирає більше людей, ніж від туберкульозу чи ВІЛ

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.