ОПОРА: нардепи з Вінниччини використовують державні субвенції для самопіару

11:32
Автор: Vежа
Become a Patron!

Ряд народних депутатів, обраних в округах Вінницької області, активно інформують про своє «сприяння» у виділення коштів з державного бюджету на ремонт доріг, шкіл та інших об’єктів.

Про випадки піару на державних коштах повідомляє Громадянська мережа ОПОРА з посиланням на публікації нардепів у Facebook у серпні.

Так, йдеться про народних депутатів Петра Юрчишина, Ірину Борзову, Ларису Білозір, Геннадія Вацака та Миколу Кучера.

– Часто народні депутати використовують субвенції для самопіару. Ця тенденція спостерігається вже не один рік поспіль. Громадянська мережа ОПОРА вкотре наголошує на важливості зміни механізму виділення державних субвенцій, на необхідності підвищення рівня прозорості та зрозумілості виділення коштів, а також на дотриманні принципів рівномірності, системності й пріоритетності розподілу бюджетних ресурсів між різними регіонами України, – координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Вінницькій області Наталія Величко.

Петро Юрчишин

Так, 21 серпня на сторінці народного депутата Петра Юрчишина (обраного по виборчому округу №13, самовисування) у соціальній мережі Facebook опубліковано повідомлення про те, що завдячуючи йому виділено найбільшу частину фінансування на те, щоб у школі ОТГ смт Глухівці Козятинського району було відкрито спортивний майданчик зі штучним покривом.

– Для Петра Васильовича важливо приєднуватися до відкриття подібних об’єктів, адже в наш час необхідно, щоб діти мали змогу покращувати стан здоров’я та займатися фізичною культурою, спортом. Під час урочистого заходу працівники навчального закладу були нагороджені подяками від народного депутата, – йдеться у повідомленні на сторінці Петра Юрчишина.

Ірина Борзова

На сторінці народної депутатки України Ірини Борзової, обраної у виборчому окрузі №14 від політичної партії «Слуга Народу», розміщене відео, у якому йдеться про дитячий садок «Ромашка», розташований у Жмеринці. Ірина Борзова зазначає, що цей дитсадок включено до об’єктів програми «Велике будівництво».

– В 2020 році ми домоглись, щоб дитсадок включили в програму «Великого будівництва», держава вже виділила 4,398 млн гривень. Місцевий бюджет мав би дати 1,322 млн гривень. А від мерії – 0% фінансування та 0% діяльності. Напевно, місцевій владі дитсадок не потрібен, це не їх діти стоять в черзі на дитсадок? – йдеться в повідомленні.

Ще один допис Ірини Борзової стосується ремонту аварійного мосту в Літинському районі.

– Підрядники завершили ремонт мосту у селі Сосни, який є частиною водопропускної споруди. Міст укріпили, розчистили русло річки, уклали асфальтобетонне покриття, зробили тротуар, бар’єрне огородження і встановили перила. Це саме та мостова споруда 1976 року побудови, з приводу ремонту якої до мене, як народного депутата, звертались жителі Літинського району. Ремонт провели за рахунок коштів Державного дорожнього фонду, – йдеться на сторінці депутатки.

Допис Ірини Борзової за 13 серпня інформує про те, що нею залучено державну субвенцію, яка буде спрямована на медицину.

– В нас ремонтували вулиці, робили освітлення, ставили лавочки і майданчики, але за медицину в районах часто «забували». В результаті маємо проблеми – в районних лікарнях немає сучасного обладнання щоб рятувати життя. Тому субвенцію на «соцеконом, яку мені, як народному депутату вдалось залучити з державного бюджету, буде направлено на потреби медицини в 14 окрузі. Це 10 мільйонів гривень! – написала Ірина Борзова.

 

Лариса Білозір 

Народна депутатка Лариса Білозір, обрана у виборчому окрузі №15 (самовисування), інформує на своїй сторінці у фейсбуці про те, що вона тримає на контролі ремонт доріг та інших об’єктів.

– Друзі, як ми з вами і домовлялись, тримаю на контролі питання ремонту доріг. Сьогодні зустрілась з керівництвом дорожніх служб, щоб ще раз обговорити поточну ситуацію з ремонтом проблемних ділянок на окрузі. Пам’ятаєте, за нашими з Миколою Кучером зверненнями до очільника Укравтодору Олександра Кубракова, до переліку запланованих до ремонту доріг, було включено ряд відрізків по 7 км кожен на автомобільних дорогах державного значення. До речі, це єдині так звані Т-шки, що будуть ремонтуватись цьогоріч, – інформує Лариса Білозір.

Інший допис Лариси Білозір інформує про ремонт бібліотеки, розпочатий завдяки її зверненню.

– Вже на окрузі. Інспектую початок реконструкції приміщення Тульчинської районної бібліотеки! Це один із 18 об‘єктів соцеконому, кошти на які уряд направив за моїм зверненням. Приміщення давно потребувало капітального ремонту. У проєкті заміна міжкімнатних дверей та ремонт внутрішніх приміщень, – розповідає депутатка.

Аналогічний її допис стосується і ремонту школи.

– Проінспектувала «Велике будівництво» у Чернівцях, що на моєму окрузі. Масштабна реконструкція Чернівецької ЗОШ №2, у рамках президентської програми, завершується. І вчителі, і учні з нетерпінням очікують початку навчання в оновлених класах школи. 236 учні виявили бажання навчатися у фактично новій школі. Початок якісних змін покладено ще минулого року, а цьогоріч продовжено за кошти виділені урядом для згідно з моїм зверненням – написала Лариса Білозір.

Також із фейсбук-сторінки Лариси Білозір можна дізнатися, що Уряд на її звернення виділив субвенцію на соціально-економічний розвиток 15 округу Томашпільського, Тульчинського, Шаргородського, Мурованокуриловецького та Чернівецького районів; на реконструкцію відділень в Шаргродській ЦРЛ; на мультифункціональний майданчик для дитячо-юнацької спортивної школи тощо.

 

Микола Кучер

Народний депутат Микола Кучер, обраний у 17-му виборчому окрузі (самовисування), теж на своїй сторінці в соцмережі «Фейсбук» інформує про участь у залученні коштів із державного бюджету.

– У Теплику тривають роботи по проєкту «Капітальний ремонт тротуару по вул. Незалежності: завершення робіт (від будинку №107 до виїзду з смт Теплик) в смт Теплик, Вінницької області». Цьогоріч нам вдалось залучити на реалізацію цього проєкту фінансування з державного бюджету в розмірі 750 тис. грн, згідно з розпорядженням КМУ від 08.07.2020 року №891-р на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій, – написав Микола Кучер.

 

Геннадій Вацак

Народний депутат Геннадій Вацак (16-й виборчий округ, самовисування) на своїй фейсбук-сторінці звітує про реконструкцію ділянок автодороги міжнародного значення.

– Розпочато будівництво ще одного відрізку М-21. Вендичани. На поданих мною світлинах не лише моменти роботи шляховиків, а й план проєкту. Тож будуємо дороги! Обіцяне – виконую! – зазначив Геннадій Вацак.

Аналогічний допис він розмістив і про ділянку дороги М-21 між поворотами на Муровані Курилівці та Ольчедаїв.

Читайте також: Легалізація грального бізнесу: як голосували вінницькі нардепи-“мажоритарники” за новий закон

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.