Оперативне командування “Захід” очолив бригадний генерал Володимир Шведюк з Вінниччини

11:52
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Новим командувачем військ оперативного командування «Захід» став бригадний генерал Володимир Шведюк родом з Вінниччини.

Про це йдеться на офіційній сторінці ОК “Захід” у Фейсбук. У повідомленні розміщено звернення від імені Шведюка:

– Шановні офіцери, сержанти, солдати! Відсьогодні, маю за честь очолити, без перебільшень, одне із найпотужніших військових з’єднань Збройних Сил України. Дуже вдячний за довіру командуванню, яке поклало на мене цю відповідальну місію. Це велика честь і привілей, і я розумію, що воно несе за собою велику відповідальність перед вами, перед нашими військовими частинами і перед Україною.

 

Володимир Шведюк – український військовий, Бригадний генерал (з червня 2022 року). До березня 2022 — заступник командувача сил ТРО ЗСУ, з березня 2022 — начальник штабу угруповання Об’єднаних сил. Брав участь у російсько-українській війні та відбитті російського повномасштабного вторгнення в Україну у 2022 році.

– Я прагну до того, щоб наше командування стало зразком військової досконалості та тактичної майстерності. Разом ми зміцнимо нашу обороноздатність і продемонструємо непохитну відданість захисту нашої країни. Нам немає іншого вибору, як перемогти. І ми це зробимо, – йдеться у зверненні Володимира Шведюка.

Що ще відомо про Володимира Шведюка

За даними у Вікіпедії, Володимир Шведюк народився 23 червня 1969 року у Вінницькій області в сім’ї військовослужбовця.

Брав безпосередню участь в антитерористичній операції на сході України. У квітні 2015 року був призначений на посаду начальника штабу — першого заступника командира 59 окремої мотопіхотної бригади.

Призначений наказом Міністра оборони України від 21 травня 2016 року № 453 на посаду військового комісара Чернівецького обласного військового комісаріату оперативного командування «Захід» Збройних сил України.

У 2018-2019 роках — командир 59 окремої мотопіхотної бригади.

Відзнаки:

Орден Богдана Хмельницького III ст. (2018, Указ № 315/2018) — За вагомий особистий внесок у зміцнення обороноздатності Української держави, мужність, самовідданість і високий професіоналізм, виявлені під час бойових дій, зразкове виконання службових обов’язків.

Орден Богдана Хмельницького II ст. (2022, Указ № 617/2022) — За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі

Відзнака «Доблесть і честь»

Відзнака «Знак пошани»

Відомча заохочувальна відзнака Міністерства оборони України «Вогнепальна зброя» (АПС).

Лицарська почесна відзнака «Орден Звитяги» (2022).

Фото з фейсбук-сторінки ОК “Захід”

Читайте також: Командира 59-ї бригади з Вінниччини Вадима Сухаревського призначили заступником Головнокомандувача ЗСУ

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.