Open-air Ісусоманія: у Вінниці просто неба виконали рок-оперу «Ісус Христос – суперзірка»

12:08
Автор: Валерія Жовтун
Become a Patron!

Підвечір на Майдані Небесної Сотні анонсована рок-опера про суперзірку Христа зібрала чимало вінничан. Хоч і не танцювали, однак оплески, поодинокі вигуки «Браво!» і квіти керівниці проекту не забарилися. І це при тому, що режисерка-постановниця була проти виступу на такій концертній сцені.  

Послухати про любов та зраду до сина Господнього в цікавій обробці та ще й українською мовою зібралося чимало охочих. Перед початком рок-опери «Ісус Христос – суперзірка» було зовсім мало слухачів сучасних рок-хітів, а от на 18:00 до сцени та майдану почали підтягуватися люди. Сама ж рок-опера розпочалася з 15-хвилинним запізненням. Як потім вдалося дізнатися: в музикантів перед рок-оперою якраз був концерт і їм треба було налаштуватися.

  • От ми і дійшли до невеличкої прем’єри всесвітньо відомої бродвейської рок-опери. Досить таки серйозний твір. Його повна прем’єра відбудеться на День міста, а сьогодні презентуємо вам лише невелику його частину. Твір досить старий, 1973 року, але в принципі не втратив своєї актуальності й до наших днів, – перед початком виступу презентував ведучий оперу глядачам.

Розпочалася рок-опера з невдоволеного звернення-благання сценічного «Юди» до свого вчителя «Ісуса».

  • Вчителю! Ти вірити почав облудній маячні і правду відрізнить не можеш від брехні, – проспівав «Юда».

Сама рок-опера – це останні дні життя Ісуса Христа та зрада його учня – Юди. Однак сьогодні вінничанам показали лише 30-хвилинний уривок.  Уся вистава від вихованців вокальної студії Палацу мистецтв «Зоря» – це півторагодинний мюзикл. У квітні вінничанам також показували із рок-опери лише кілька уривків.

У Вінниці виконали рок-оперу “Ісус Христос – суперзірка” українською мовою. ФОТО

Наступною на сцені з’являється «Марія Магдалина», якій підспівують апостоли. Вона заспокоює і втішає «Ісуса», але в розмову встряє «Юда». Він  знову проспівує своє невдоволення. Потім слухачі ще почують «Ісуса», який співає про те, що щирим одним вчинком чи ділом усіх бідняків не врятувати.

Ще на сцені свої ролі виконають «темні сили», одягнені в чорне на фоні яскраво червоного екрану, – священники-судителі Ісуса, серед них і «Каяф». Уривки з короткого тижневого життя, де від любові до ненависті – один крок – побачили на сцені вінничани у виконанні вихованців вокальної студії «Зоряна мрія». Їх художній керівник, режисерка та постановниця рок-опери Ірина Воєнна була серед слухачів, неподалік від сцени і в деяких моментах підказувала-підтримувала своїх вихованців. А ті в свою чергу – шукали очима свою керівницю та її схвальні погляди.

Після закінчення виступу до режисерки-постановниці підходять з привітаннями, серед них і директор міського Палацу мистецтв «Зоря» Євген Майданик із оберемком білих троянд.

  • Боже, Іра, в мене аж мурашки, – хтось інший звертається до пані Воєнної.

“Як нам позбутися ісусоманії, як подолаємо теслю-царя”, – звучить в одній із частин рок-опери. Однак для вінничан ісусоманія лише розпочинається: повну версію рок-опери планують  показати на День міста у вересні.

Про те, що це так і відбудеться Ірина Воєнна сумнівається. За її словами, це має бути лише на сцені «Зорі» з усіма сучасними технічними можливостями.

  • Це театральна постановка і я була проти виступу на такій сцені сьогодні. Але нас попросили показати. Сцена незручна, немає куліс, питання з переодяганням не вирішили. Ми взяли лише початок рок-опери і приєднали фінальний хор. У нас усе вирішено з світлом, декораціями, змінами сцен. Вимикається світло – з’являються люди в чорному на певному фоні. Серед білого дня я нічого більшого не змогла зробити. Мають бути багаторівневі подіуми, наприклад, коли сцена таємної вечері, то всі мають сидіти, а не стояти. Це все робиться сценами, а не піснями. Я не думаю, що ми випустимо рок-оперу на День міста. Я планую це зробити у другій половині вересня саме в «Зорі», у нас в залі, – розповіла Ірина Воєнна.

За словами пані Воєнної, вони намагаються віднайти автора перекладу тексту “Ісус Христос – суперзірка” українською. І сподіваються встигнути це зробити до справжньої театральньої прем’єри рок-опери у Палаці мистецтв «Зоря».

  • А сьогодні як назвете виступ, що побачили вінничани? – цікавлюся.
  • Це швидше за все – реклама, – каже Ірина Воєнна.

Фото автора