Офтальмологічний відділ «Меділюкс» «озброївся» інноваційним лазером для лікування захворювань сітківки ока

14:30
Автор: Vежа
Become a Patron!

Реклама

Які переваги лікування органів зору за допомогою цього офтальмологічного лазеру? При яких захворюваннях ока він помічний? Чи відчуває пацієнт біль в момент лікування лазером? Які відгуки від лікування офтальмологічним лазером? Скільки коштує одна лікувальна процедура?

Відповіді на ці та інші питання надала лікар-офтальмолог Лікувально-діагностичного центру «Меділюкс»  Леся Христич.

Лікарі-офтальмологи почали використовувати в лікуванні своїх пацієнтів інноваційний офтальмологічний лазер. Розкажіть, будь ласка, в чому перевага лікування органів зору, за допомогою цього лазера?

— Лазер Easyret, який використовується для лікування пацієнтів в офтальмологічному відділенні «Меділюкс» – перший на світовому ринку лазер з волоконним резонатором, що дозволяє забезпечити чудову однорідну якість променю. Лазер має довжину випромінювання 577 нм, що дозволяє працювати в жовтому спектрі випромінювання. Також лазер оснащений різними шаблонами лікування, що дозволяє проводити коагуляцію декількох точок одночасно, що значно скорочує тривалість лікування. З інших переваг лазера – безпечність, можливість субпорогового впливу на тканини сітківки, повторюваність лікування. Завдяки жовтому спектру випромінювання, лазер забезпечує більш щадну коагуляцію сітківки, що дозволяє мінімізувати вірогідні ускладнення і зробити процедуру безболісною для пацієнта.

При яких захворюваннях ока буде помічний офтальмологічний лазер?

— Лазер використовується при захворюваннях сітківки  ока:

  • діабетичній ретинопатії;
  • оклюзії ретинальних судин;
  • периферичних дегенераціях сітківки;
  • деяких захворювань центральної зони ока.

Що відчуває пацієнт в момент лікування лазером? Чи боляче це? Скільки триває процедура?

— Процедура відбувається амбулаторно, пацієнт перебуває в сидячому положенні за щілинною лампою. Попередньо закрапують знеболюючі краплі, на поверхню ока ставиться спеціальна лінза для візуалізації сітківки. Тривалість залежить від обсягу лікування – від 15 хвилин при обмежувальній коагуляції до години при панретинальній коагуляції при діабетичній ретинопатії. Часто лікар проводить коагуляцію в декілька етапів, що потребує додаткових візитів пацієнта до клініки.

Що важливо, пацієнти будь-якої вікової категорії абсолютно безпроблемно переносять цю процедуру. Вона не перевантажує судини, серце та інші органи. До того ж, люди після сеансу лазерної коагуляції в той же день повертаються до звичного їм способу життя.

Які відгуки від лікування офтальмологічним лазером?

— Відгуки про лазерну коагуляцію сітківки ока завжди позитивні. Бо в результаті ми отримуємо стабілізацію зору та профілактику від багатьох захворювань очного дна.

Профілактичне лікування периферичних дегенерацій дозволяє знизити ймовірність відшарування сітківки, а коагуляція при діабетичній ретинопатії і тромбозах вен сітківки дозволяє контролювати процес і уникнути ускладнень від захворювань.

Якщо взяти, до прикладу, діабетичну ретинопатію. Як при цьому діагнозі може допомогти лікування лазером? Чи достатньо буде одного сеансу для усунення проблеми?

— При діабетичній ретинопатії відбувається ураження мілких капілярів, що призводить до порушення кровопостачання сітківки, і, як наслідок, до утворення патологічних судин. Панретинальна лазерна коагуляція — золотий стандарт в лікуванні проліферативної діабетичної ретинопатії. Суть лікування полягає у відмежовуванні зон ішемії і покращенні кровопостачання інших частин сітківки. Важливо розуміти, що лікування покликане попередити прогресування захворювання і виникнення ускладнень, гострота зору при цьому не покращується. Панретинальна лазерна коагуляція найчастіше проводиться в декілька етапів для досягнення максимального ефекту від лікування.

Скільки коштує лікування діабетичної ретинопатії лазером в «Меділюкс»?

— Вартість панретинальної лазерної коагуляції офтальмологічним лазером Easyret одного ока – 5000 грн, обох очей – 9000 грн.

Записатись на прийом до лікаря-офтальмолога Лікувально-діагностичного центру «Меділюкс» Лесі Христич можна за телефонами: 0 800 33 01 30 (безкоштовно з мобільного), 067 33 77 697.

Фото надані «Меділюкс»