“Обираємо найважчих: на дев’ять ліжок 11 хворих”: перша міська лікарня Вінниці заповнена хворими на коронавірус. ВІДЕО

21:58
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Вінницька міська клінічна лікарня №1 заповнена хворими на коронавірус. В реанімаційному відділенні на дев`ять ліжкомісць перебуває одинадцять пацієнтів – частина хворих лежить на “каталках”, у інфекційному – відсутні вільні боксовані палати та 58 хворих.

Як повідомляється в сюжеті телеканалу “ВІТА”, вже траплялись випадки, коли лікарню виключали з маршруту по швидкій допомозі – пацієнтів доставляли до інших лікарень.

Підкреслимо, що крім реанімаційного відділення, прийом хворих на коронавірус пацієнтів у лікарні здійснюють ще два корпуси інфекційного відділення.

Журналістам вдалось поспілкуватись із пацієнтами реанімаційного відділення, до якого потрапляють хворі зі складним перебігом коронавірусу. Люди закликають берегти себе та ставитись до хвороби серйозно.

67-річна пані Тетяна потрапила до лікарні 5 червня, з температурою під 40 градусів – спершу до інфекційного відділення, згодом – до реанімації. Коронавірус спровокував у жінки двосторонню пневмонію та легеневу недостатність.

Хочеться сказати, аби люди не жартували, тому що перебіг хвороби у всіх різний, але це дуже важко, коли щодня температура і ти “гориш”, як свічка. Це було жахливо – ці коливання від “мінусу” до “плюсу” (вірогідно, йдеться про температуру тіла). В мене навіть зуби покришились – настільки мене трясло, коли температура підіймалась. – розповідає пацієнтка, ледь відхиливши кисневу маску.

 

Ще один пацієнт, пан Леонід, потрапив до реанімації разом із дружиною, яку привезли до лікарні за три дні після нього. Чоловік розповідає, що в закладі він уже десять днів – потрапив до лікарні у важкому стані, однак наразі здоров`я не покращується та перебуває на одному рівні.

Без кисню я би вже не жив. Я взагалі закликаю всіх носити нормальні масочки, а не такі, як у мене чи у дружини. Так краще. І дихати просто повітрям, а не за допомогою цих американських апаратів – розповідає пан Леонід та дякує медикам за порятунок.

Завідувач відділенням реанімації Вінницької міської клінічної лікарні №1 Ігор Пахно розповідає, що коли коронавірус починався, на лікування брали всіх важкохворих.

Зараз ми вибираємо, хто найважчий. Саме зараз. Бо в нас (реанімаційне) відділення на дев’ять ліжок, а у ньому одинадцять хворих. Заповнене максимально: лежить на каталці пацієнт, ми одного забрали, на його місце кладемо іншого – розповідає лікар та додає, що якщо пацієнти будуть потрапляти до лікарні “всі одразу”, будуть схожі проблеми, як в Іспанії, Італії та інших країнах.

Директор Вінницької міської клінічної лікарні №1 Костянтин Ліваковський підкреслює, що останні десять днів у Вінницькій ОТГ кількість хворих на коронавірус збільшилася.

У нас майже весь відведений ліжковий фонд для лікування “ковіду” зайнятий. Нас за останній тиждень двічі виключали з маршруту по швидкій допомозі. Тобто, хворі на коронавірус доставлялись в інші лікарні, у яких створені умови – розповідає пан Костянтин.

 

В сюжеті йдеться також про те, що інфекційне відділення, куди доправляють хворих із середнім та важким перебігом вірусу, також заповнене пацієнтами. Як повідомив Анатолій Чорний, завідувач інфекційним відділенням, на момент запису сюжету в інфекційному було 58 пацієнтів.

Журналісти зазначають, що не у всіх коронавірусних хворих є супутні хвороби і не всі вони похилого віку.

Нагадаємо, станом на сьогодні на Вінниччині зареєстрували 1500 випадків коронавірусу, з них 866 у Вінниці. З 24 летальних випадків в регіоні чотирнадцять зареєстрували в обласному центрі.

Як повідомляли на сайті Вінницької ОДА, станом на 9:00 17 червня у Вінницькій міській клінічній лікарні №1 перебувало 67 хворих на коронавірус (в реанімаційному та інфекційному відділеннях). Заповненість лікарні склала 82,7%.

Загалом на Вінниччині в 9 опорних лікарнях І хвилі розгорнуто 381 ліжко для лікування хворих на коронавірусну інфекцію. В лікувальних закладах області перебувало 153 дорослих та 3 дітей з підтвердженим COVID – 19. Відсоток зайнятих ліжок становив 40,9.

Зображення – з відео Телеканалу “ВІТА”

Читайте також: Коронавірус на Вінниччині: статистика поширення по районах станом на 17 червня. ГРАФІКА

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.