Обмеження мобільного зв’язку на окупованій Херсонщині і 37 бойових зіткнень з противником: головне зі зведень Генштабу та орієнтовні втрати ворога за добу

10:13
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Противник продовжує зосереджувати основні зусилля на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках. Протягом минулої доби відбулось 37 бойових зіткнень на зазначених ділянках фронту. В епіцентрі бойових дій Бахмут та Мар’їнка.

Про це йдеться у зведенні Генштабу станом на ранок 22 травня, 453-ї доби повномасштабного вторгнення російських окупантів.

Протягом минулої доби противник завдав 6 ракетних та 52 авіаційних удари, здійснив 65 обстрілів з реактивних систем залпового вогню. Зруйновано та пошкоджено приватні житлові будинки та іншу цивільну інфраструктуру. Для ударів по українських містах Лиман, Слов’янськ та Костянтинівка, противник знову використав ЗРК С-300, які не є високоточною зброєю. Це ще раз підкреслює тактику терору з боку російської федерації.

На тлі значних втрат живої сили, російське військовим керівництво прийняло рішення щодо скорочення до 10 днів терміну підготовки особового складу із числа засуджених, базовий табір яких розгорнуто у Старобільському районі Луганської області.

Раніше до зазначеного табору привезли з місць позбавлення волі на території росії близько 1000 осіб поповнення. Підготовку тоді планували проводити протягом чотирьох тижнів.

Як зазначається у вечірньому зведенні станом на 21 травня, російські загарбники обмежують доступ цивільного населення до мобільного зв’язку у населених пунктах тимчасово захопленої території Херсонської області. Окупанти демонтують обладнання підстанцій, а також ретрансляційних веж. Крім того, обмежують переміщення місцевих жителів до районів зі стійким сотовим зв’язком.

Зокрема, на низці напрямків ситуація наступна:

На Волинському та Поліському напрямках оперативна обстановка без суттєвих змін.

На Сіверському та Слобожанському напрямках противник продовжує зберігати військову присутність у прикордонних з Україною районах, на деяких ділянках державного кордону діють ворожі диверсійно-розвідувальні групи.

На Куп’янському напрямку противник не припиняє спроб покращити тактичне положення.

На Лиманському напрямку протягом минулої доби ворог вів наступальні дії у напрямку Івано-Дар’ївки, успіху не мав.

На Бахмутському напрямку ворог продовжує вести наступальні дії. Бої за місто Бахмут тривають. Протягом минулої доби противник безуспішно намагався відновити втрачені позиції південніше населеного пункту Іванівське. До того ж, вів наступальні дії у напрямку Григорівки, успіху не мав.

На Авдіївському напрямку противник вів безуспішні наступальні дії у напрямку Авдіївки та Первомайського.

На Мар’їнському напрямку підрозділи сил оборони продовжують відбиття атак противника в районі Мар’їнки.

На Шахтарському напрямку противник наступальних дій не проводив.

На Запорізькому та Херсонському напрямках противник обороняється. Не припиняє знищувати інфраструктуру населених пунктів, що поряд з лінією бойового зіткнення.

Орієнтовні втрати ворога

Авіація Сил оборони за минулу добу завдала 14 ударів по районах зосередження особового складу та військової техніки ворога, а також 7 – по його зенітно-ракетних комплексах.

Було знищено 3 ворожих розвідувальних БпЛА різного типу, а також 5 ударних

Підрозділи ракетних військ і артилерії уразили 5 районів зосередження особового складу, 2 склади боєприпасів, 3 артилерійських підрозділи на вогневих позиціях, 2 пункти управління, станцію радіоелектронної боротьби, зенітно-ракетний комплекс та ще одну важливу ціль противника.

За публікацією Генштабу, загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 22.05.23 орієнтовно склали:

особового складу ‒ близько 203880 (+720) осіб ліквідовано,
танків ‒ 3785 (+2) од,
бойових броньованих машин ‒ 7407 (+9) од,
артилерійських систем – 3278 (+20) од,
РСЗВ – 565 (+1) од,
засоби ППО ‒ 327 (+0) од,
літаків – 309 (+1) од,
гелікоптерів – 294 (+0) од,
БПЛА оперативно-тактичного рівня – 2830 (+8),
крилаті ракети ‒ 1011 (+0),
кораблі /катери ‒ 18 (+0) од,
автомобільної техніки та автоцистерн – 6129 (+14) од,
спеціальна техніка ‒ 427 (+2).

Дані уточнюються.

Інфографіка, відео та ілюстративне фото – Генштабу