У клінічному госпіталі ветеранів у Вінниці — криза: через недофінансування без роботи може залишитись 160 працівників закладу. Для того, щоб розібратися у конфлікті, представники ветеранських громадських організацій звернулись до обласної влади.
Зустріч ветеранської спільноти з головою обласної ради Вячеславом Соколовим та головою облдержадміністрації Сергієм Борзовим відбулась у понеділок, 19 липня.
– Директор медзакладу обласної ради Валерій Бабійчук попередив про скорочення штату – 160 медиків можуть звільнити. Причина – брак коштів. Госпіталь є комунальним, тобто власник – Вінницька обласна рада. А значить керівника закладу призначають депутати обласної ради. Саме до них сьогодні були й адресовані питання представників ветеранських громадських організацій, — зазначили на сторінці очільника ОДА у Facebook.
Серед питань, які хвилювали ветеранів, було недопущення звільнення персоналу закладу, однак вони пропонували призначити нового керівника — кризового менеджера, а також провести ревізію фінансів, документації, орендованих площ та медпакетів із Національною службою здоров’я України.
– На сьогодні проблеми в роботі госпіталю є, це – правда, — додав Вячеслав Соколовий. — В першу чергу – фінансові, які потягнули за собою кадрові питання, харчування тощо. Вже працює комісія, створена облдержадміністрацією, яка вивчає причини недофінансування медзакладу. До її складу делеговано депутатів облради. Відомо, що нині заклад недоотримує близько 19 мільйонів гривень на рік, які мають бути перераховані Національною Службою Здоров‘я України відповідно до укладених договорів. Це ті кошти, що покривають зарплату, медичне обслуговування, лікарські засоби та харчування.
За його словами, попередня причина недоотримання коштів в тому, що надані пацієнтам медичні послуги не коректно вносились в електронну систему eHealth, яка забезпечує реалізацію програми медичних гарантій населення. Оскільки у 2021 році медзаклад отримує фінансування за кількістю зареєстрованою кількістю пацієнтів. Якщо комісія підтвердить цю причину, тоді питання фінансування роботи шпиталю можна буде вирішити, налаштувавши роботу закладу з системою eHealth.
– Ліквідації Вінницького госпіталю ветеранів війни за каденції обласної Ради 8 скликання не буде! — йдеться у дописі голови обласної ради. — Сьогодні (19 липня — ред.) я сказав це нашим захисникам та захисницям, які стурбовані роботою закладу і прийшли на зустріч до обласної ради. І це не просто слова! Цього року Вінницька обласна Рада виділила 2,5 мільйона гривень на придбання кисневої станції високої потужності для госпіталю та 1,5 мільйона гривень – на капремонт системи забезпечення централізованої подачі кисню. Ще 1 мільйон гривень виділила Вінницька міська рада. Тобто ми доукомплектовуємо шпиталь дороговартісним медичним обладнанням, тоді як в інших регіонах такі заклади були просто ліквідовані. Це вже говорить про те, що ми зацікавлені в його роботі, а головне в тому, щоб ветерани мали де отримати якісні безкоштовні медичні послуги та пройти реабілітацію.
Сергій Борзов додав, що вже тиждень у шпиталі працює спеціальна перевірка, а Департамент охорони здоров’я ОДА створив комісію, до якої також включили представника громадської організації. Крім того, запропонували ініціювати збори трудового колективу госпіталю та обговорити проблеми й обставини, що спричинили до напруженої ситуації у закладі.
Фото: з сайту Вінницької обласної Ради та Facebook-сторінок Вячеслава Соколового і Сергія Борзова
Дякуємо!
Тепер редактори знають.