Нульова ставка і кредитні канікули: уряд розширив програму доступних кредитів для підприємців

15:09
Автор: Vежа
Become a Patron!

Уряд України вніс зміни до програми “Доступні кредити 5-7-9%”. Ці зміни спрямовані на підтримку мікро- та малого бізнесу в умовах карантину.

У своєму Telegram-каналі Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що у зв’язку з поширенням COVID-19 на території країни, внесли зміни до програми кредитування, які спрямовані на подолання наслідків пандемії.

Відтак, сьогодні, 15 квітня, Уряд збільшив максимальну суму кредиту за програмою “Доступні кредити 5-7-9%” та розширив її пакетом антикризових заходів для мікро- та малого бізнесу.

– Українці не мають втрачати роботу. Для цього Уряд працює над збереженням робочих місць. Мінекономіки та Мінфін запропонували ряд програм по кредитній підтримці малого і мікробізнесу, які будуть полягати у забезпеченні як видачі нових кредитів, так і рефінансуванні діючих кредитів з нульовою відсотковою ставкою з відтермінуванням погашення тіла кредиту. Тобто це фактично так звані кредитні канікули, які ми будемо готові забезпечити, – зазначив Денис Шмигаль на засіданні Кабінету Міністрів сьогодні, 15 квітня.

За його словами, фактичним інструментом виконання цієї програми стане кредитна програма “Доступні кредити 5-7-9%”. Основна умова кредитної програми – це збереження не менше 80% робочих місць у малому і мікробізнесі.

Серед змін до програми, які мають допомогти підприємцям впоратись із наслідками карантину, зокрема:

  • Державну фінансову підтримку надаватимуть суб’єктам будь-якої діяльності з річним доходом до 100 мільйонів гривень.
  • Збільшують максимальну суму кредиту удвічі – до трьох мільйонів гривень.
  • Розширено цілі, на які можуть надаватися кредити за програмою. Зокрема на діяльність, пов’язану з виробництвом лікарських засобів, медичних виробів або медичного обладнання, а також для покриття постійних витрат, які не залежать від обсягів виробництва (зарплати працівників, орендні та комунальні платежі, податки та інші витрати, необхідні для збереження підприємництва).
  • Звернутися за підтримкою на антикризові заходи можна буде протягом терміну дії карантину та протягом 90 днів після нього.
  • Для повернення кредитів на антикризові заходи діятиме відстрочка до 9 місяців.
  • Кредити на антикризові заходи видаватимуться під мінімальну процентну ставку.

Нагадаємо, що державна Програма доступних кредитів “5-7-9%” розпочала діяти у лютому 2020 року. Першим, хто нею скористався, став вінничанин.

Детальніше з інформацією про “Доступні кредити 5-7-9%” та умови участі у програмі можна ознайомитися за ЦИМ посиланням.

Читайте також: Вінничанин став першим українцем, який скористався “дешевим” кредитом державної програми

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.