Новий набір: що відбувається із патрульною поліцією у Вінниці?

19:39
Автор: Віталія Мазур
Become a Patron!

Патрульній поліції Вінниці трошки більше, як за місяць, виповниться три роки. Нещодавно Патрульна поліція України з 2 січня 2019 року оголосила про новий набір кадрів у 21 областях, зокрема й у Вінниці. Що наразі відбувається у структурі «патрульки», який відтік кадрів і як приєднатися, якщо ви ще плануєте стати хранителем порядку в місті – дізнавалась Vежа.

У перший день роботи патрульної поліції у Вінниці – 22 лютого 2016 року – на вулиці міста вийшли 255 поліцейських. За даними відділу кадрів Управління патрульної поліції, на сьогодні у місті чергування виходять 252 поліцейських. При цьому потік кадрів відбувається постійно.

Набір у нас триває на постійній основі, ми його не припиняли, тому що відтік кадрів триває постійно, – каже керівниця прес-служби патрульної поліції у Вінниці Тетяна Фіщук.

Читайте також: 40 врятованих життів і штрафів на сім мільйонів: як працювали вінницькі патрульні у 2017 році. ГРАФІКА

За її словами, хтось із поліцейських переходить в інші підрозділи, комусь щастить отримати підвищення і перейти на службу до обласного управління Національної поліції. “Патрульна поліція – це кузня кадрів“, – додає керівниця прес-служби.

 – За час роботи «патрульки» у Вінниці, та й в інших невеликих містах, неодноразово з’являлися чутки про скорочення штату чи приєднання патрульних до Нацполіції у вигляді підрозділу…

 – Це дійсно непідтверджені чутки, адже такого питання перед патрульною поліцією не поставало. У нас навпаки розширюються сектори, окремі з них стають підрозділами. Крім того, у нас з’явилась людина, котра займається питаннями соціального забезпечення поліцейських – це стосується, зокрема, надання житла патрульним.

 – Тобто йдеться про розширення патрульної поліції у Вінниці?

 – Так. У минулому році у нас додатково створено ще роту ТОР (тактико-оперативного реагування), штат якої – 51 людина. Наразі фактично працюють 43, недоукомплектування – 8 людей. Загалом в апараті Управління патрульної поліції 12 відділів та секторів. Більше року тому два наших сектори реорганізували у відділи. Це відділ розшуку та опрацювання матеріалів ДТП, а також відділ безпеки дорожнього руху. Машин для поліцейських також достатньо.

 – А звільнень багато? Чи є зараз кандидати на вакантні посади?

 – Є багато тих, хто подають анкети, і не один раз. Наразі штат Управління патрульної поліції у Вінницькій області складає 388 осіб, фактично працюють 352 людини. Недоукомплектування – 36 людей. За минулий рік було у штаті звільнено 66 працівників. Що стосується батальйону патрульних поліцейських, то їх на сьогодні у штаті 252 людини, фактично працюють 236. Недоукомплектування – 16 людей.

 – Нових людей шукаєте? Як приєднатися до вінницьких патрульних і чи змінились вимоги до кандидатів?

 – Так, ми розширили віковий діапазон кандидатів. Раніше набирали людей віком від 20 до 35 років. Зараз шукаємо людей віком від 20 до 40 років. Подати заявки можна на сайті Патрульної поліції України – там вказано всі вимоги до кандидатів.

 – Яка заробітна плата у рядового патрульного на сьогодні? Чи буде підвищення?

 – На сьогодні черговий вінницький патрульний отримує 8100 гривень. Підвищення обіцяють у цьому році, але ми ще за січень не отримували зарплати, тож не готова сказати, на скільки вона зросла.

Додамо, що на сьогодні по Україні є вакантними 5500 посад в управліннях патрульної поліції у семи різноманітних підрозділах.